Світ

Британія задіяла у місії проти бойовиків ІД новий винищувач-невидимку

Велика Британія вперше розгорнула новий винищувач у місії проти терористичного угрупування “Ісламська держава”, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

“Велика Британія успішно завершила першу оперативну місію свого винищувача нового покоління – Lockheed Martin Lightning F-35B”, – пише видання.

Літак довжиною трохи більше 15,5 метра з розмахом крил майже 11 метрів в неділю пролетів поруч з літаком Typhoon над небом Іраку і Сирії, “у межах боротьби проти ДАЕШ (інша назва “ІД” – ред.)”, вказали в міністерстві оборони Великоъ Британії.

Технологія “стелс” літака дозволяє йому бути непоміченим у повітряному просторі. Він може досягати надзвукових швидкостей і проводити зльоти з коротким розгоном та вертикальні посадки.

Операційний дебют відбувся після навчань Lightning Dawn, під час яких літаки нарощували свої функціональні можливості на Кіпрі.

Залучення F-35B стало частиною вкладу Великої Британії в глобальну коаліцію проти “ІД” в Іраку і Сирії, хоча літаки і не здійснювали ударів.

Спочатку міністерство оборони Великої Британії повідомило, що два літаки здійснювали патрулювання над Сирією, і з тих пір було ще 12 бойових вильотів.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close