Світ

BMW, Daimler та Volkswagen підозрюють у картельній змові

Німецькі автоконцерни змовились між собою у розробці технології щодо приховування обсягів викидів в атмосферу.

Розслідування Єврокомісії щодо ймовірної можливої картельної змови німецьких автогігантів BMW, Daimler та VW вказує на порушення цих автовиробників.

У комісії є “привід для занепокоєння”, що автоконцерни порушили закони конкуренції ЄС, – повідомляє 1NEWS.

За попередніми даними комісії, в період з 2006 по 2014 років між Volkswagen, BMW і Daimler мали місце “систематичні домовленості” щодо використовуваних технологій контролю вихлопних газів.

Таким чином німецькі автовиробники домовилися “обмежити конкуренцію у розробці технологій очищення викидів бензинових і дизельних автомобілів”, зазначили у Єврокомісії.

Незважаючи на закиди Єврокомісії, у Daimler не очікують накладання на компанію штрафів. “Daimler тісно співпрацював з Єврокомісією як головний свідок і, відповідно, не очікує штрафів”, – зазначили у представництві автогіганта, пише dpa.

У концерні Volkswagen зазначили, що перевіряють закиди Єврокомісії, та, як і інші, поки що відмовилися від коментарів по суті. На думку представників концерну, висновки перевірки вказують: Єврокомісії “загалом” визнають, що “співпраця між виробниками щодо технологічних питань в автомобільній індустрії поширена в усьому світі”.

Нагадаємо, що Єврокомісія почала розслідування можливої картельної змови німецьких автогігантів ще в жовтні 2017 року. У вересні 2018 року Брюссель поглибив розслідування, аби встановити, наскільки BMW, Daimler, VW і доньки останнього Audi та Porsche узгоджували свої дії під час розробки і впровадження технологій, що знижують обсяги шкідливих автомобільних вихлопів.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button