Світ

Блокування пунктів пропусків на кордоні з Україною: з’явились подробиці

Блокування пунктів пропусків на кордоні з Україною: з явились подробиці

Аграрна профспілка Солідарність заявила, що позиція Брюсселя – неприйнятна для аграрної спільноти Польщі

Речник ДПСУ Андрій Демченко зазначив, що рух на одному з КПП блокують близько 200 осіб та близько 35 транспортних засобів.

Блокаду загальнонаціональних доріг Польщі та пунктів пропуску на кордоні з Україною з 10-11 (за київським часом) у п’ятницю, 9 лютого, почали польські аграрії. Блокада основних автошляхів країни триватиме кілька годин, а доріг біля пунктів пропуску – до 10 березня. Про це заявили організатори страйку з незалежної профспілки фермерів Солідарність, повідомляє Укрінформ.

Дороги блокуються у приблизно 200 місцях по всій Польщі. Там протягом кількох годин по ключових автомобільних вузлах їздить велика кількість тракторів з мінімальною швидкістю, блокуючи тим самим рух у цих місцях.

Аграрна Солідарність на початку лютого заявила, що позиція Брюсселя є неприйнятною для аграрної спільноти Польщі. Рішення про проведення загального страйку прийнято нібито “у зв’язку з пасивною позицією польської влади у контактах з Єврокомісією, зокрема у контексті імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України”.

Польські аграрії також протестують проти спільної аграрної політики ЄС, проти реалізації Європейської зеленої угоди і стратегії ЄС Від лану до столу.

Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі Українській правді, що нині ускладнено рух через пункти пропуску Медика – Шегині, Гребенне – Рава-Руська та Дорогуськ-Ягодин

Рух блокують близько 100 осіб та близько 50 транспортних засобів. Протестувальники налаштовані пропускати по одному вантажному автомобілю, одному автобусу та одному легковому автомобілю на годину.

Водіям автобусів та легковиків надають змогу, на власний розсуд та ризик, оминути місце протесту об’їзною дорогою. Прикордонники пропонують подорожувальникам за можливості спланувати маршрут через інші пункти пропуску.

Після 11.00  близько 200 осіб та 35 одиниць сільгосптехніки заблокували рух біля пункту пропуску Гребенне. Тут протестувальники планують пропускати по дві вантажні автомобілі на годину в обидва напрямки. Рух легкового транспорту та автобусів не обмежуватиметься.

Після 11.30 також розпочалася акція протесту біля пункту пропуску Дорогуськ. Протестувальники заявили про намір пропускати щогодини по одній вантажівці в обидва боки. Рух автобусів, за попередніми даними, відбуватиметься без змін.

Раніше ми вже повідомляли, що в Польщі почали блокувати дороги до пунктів пропуску на кордоні з Україною. Станом на зараз повністю заблоковано рух на пункті пропуску Шегині у Львівській області. 

Додамо, що тиждень тому польські фермери анонсували новий загальнонаціональний страйк і блокування кордону з Україною. Він розпочнеться 9 лютого і триватиме до 10 березня.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button