Світ

Блінкен: Китаю доведеться зробити вибір щодо України

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Блінкен: Китаю доведеться зробити вибір щодо України

Ентоні Блінкен закликав Китай стати на той бік, який має рацію

Є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він справді робить, зазначив глава Держдепу США.


Владі Китаю доведеться зробити вибір у протистоянні Росії проти України, оскільки він позначається на його репутації у світі. Таку заяву зробив держсекретар США Ентоні Блінкен, повідомляє Голос Америки у п’ятницю, 15 квітня.


Глава Держдепу нагадав, що ще до російського вторгнення в Україну Москва та Пекін прийняли спільну заяву, в якій наголошувалося, що дружба між ними “не має меж”.


“Думаю, зараз певною мірою перевіряється, які ці межі, оскільки Китай перебуває у скрутному становищі”, – вважає Блінкен.


Він також нагадав, що Китай неодноразово заявляв про те, що його політика заснована на дотриманні Статуту ООН та на принципах, що лежать у його основі.


Ми чекаємо, що Китай виступить на захист принципів, яких, як він заявляє, він дотримується. Але він не робить цього. Думаю, він перебуває у дедалі незручнішому становищі через те, що є величезний розрив між тим, за що Китай нібито виступає, і тим, що він справді робить. Думаю, це позначається на його репутації у світі, у багатьох частинах світу”, – сказав держсекретар США.


Блінкен наголосив, що суть не в тому, щоб стати на бік США, а в тому, щоб бути на тому боці, який має рацію.


“Суть у тому, щоб підтримати основоположні принципи системи міжнародних відносин чи хаос, чи конфлікт. І, зрештою, Китаю доведеться зробити вибір”, – наголосив Блінкен.


Нагадаємо, голова КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий відігравати конструктивну роль для повернення миру в Україну. На його думку, для цього потрібно створити умови для політичного вирішення українського питання.


Китай уникає купівлі нафти з РФ за новими контрактами – ReutersНовини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button