Світ

Біля головного аеропорту Ісландії прокинувся вулкан

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Біля головного аеропорту Ісландії прокинувся вулкан

Фото: AP Photo/Ernir Sn?r

Вулкан Фаґрадальсф’ятль розташований за 32 кілометри від столиці Ісландії – міста Рейк’явік

Влада заявляє, що вулкан на південному заході країни вивергається не далі як через вісім місяців після свого останнього виверження.

 

Вулкан Фаґрадальсф’ятль, розташований за 32 кілометри на південний захід від столиці Ісландії – міста Рейк’явік, знову прокинувся. Про це повідомило Ісландське метеорологічне бюро, пише АР.

 

За словами представників метеорологічного управління країни, в середу, 3 серпня, почалося виверження вулкана на південному заході Ісландії – не далі як через вісім місяців після офіційного припинення його останнього виверження. Ісландське метеорологічне бюро закликало не наближатися до вулкана Фаґрадальсф’ятль, який розташований приблизно за 32 кілометри на південний захід від столиці – Рейк’явіка.

 

Виверження сталося в незаселеній долині неподалік аеропорту Кеплавік – міжнародного вузла повітряного сполучення Ісландії. Аеропорт залишався відкритим, польотів не припиняли.

 

Пряма відеотрансляція з місця показала, що магма вивергається з вузької тріщини завдовжки від 100 до 200 метрів над розливом лави, яке сталося після торішнього виверження, першого на острові Рейк’янесскаґі майже за 800 років.

 

Вчені очікували, що десь на півострові буде виверження, після того, як серія землетрусів за останній тиждень вказала на вулканічну активність поблизу земної кори.

 

Виверження 2021 року в тому самому районі дало масивні потоки лави, які вивергалися протягом кількох місяців. Подивитися на це захопливе видовище збиралися сотні тисяч людей.

 

Нагадаємо, у лютому в Італії на острові Сицилія сталося виверження вулкана Етна. Це було друге різке посилення активності вулкана у 2022 році. Хмара попелу досягла висоти близько 10 км над рівнем моря.

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button