Світ

Біля берегів Греції затонув човен із мігрантами

Берегова охорона Греції повідомляє, що один мігрант загинув, а десятки вважаються зниклими безвісти після того, як човен затонув біля берегів острова Фолегандрос, інформує 1news з посиланням на УНН.

Тіло невідомого було знайдено під час тривалої пошуково-рятувальної операції, розпочатої вранці в середу після того, як човен затонув приблизно за 180 кілометрів на південний схід від Афін. Берегова охорона повідомила, що 12 осіб, усі, ймовірно, родом із Іраку, були врятовані та доставлені на сусідній острів Санторіні.

Більшість тих, хто вижив, повідомили, що спочатку на човні було 32 людини, дехто каже,що їх було близько 50.

У береговій охороні повідомили, що в пошуково-рятувальній операції брали участь чотири судна берегової охорони, два гелікоптери ВМС і ВПС, військово-транспортний літак, п’ять прохідних кораблів і три приватних судна.

Греція є одним із найпопулярніших шляхів до Європейського Союзу для людей, які тікають від конфліктів та бідності в Азії, на Близькому Сході та в Африці. Більшість намагаються дістатися на човнах з турецького берега на сусідні грецькі острови східного Егейського моря.

З 2016 року кількість прибуттів різко скоротилося після того, як ЄС та Анкара домовилися про угоду, яка забороняє мігрантам здійснювати потенційно небезпечний перехід.

За даними агентства ООН у справах біженців УВКБ ООН, цього року до Греції прибуло близько 8 500 прохачів притулку, більшість із них через її північно-східний сухопутний кордон із Туреччиною. Дані Aegean Boat Report показують, що в період з 1 січня по 22 грудня цього року на грецькі острови прибуло 3 927 осіб, а 23 733 особи було зупинено турецькою береговою охороною або турецькою поліцією та не дозволено для перетину кордону.

 

 

 

Back to top button