Світ

Білоруську опозиціонерку Марію Колесникову знайшли у мінському СІЗО

Вона арештована за підозрою у державній зраді

Член Координаційної ради білоруської опозиції Марія Колесникова перебуває під арештом у мінському СІЗО №1.

Одним із перших про це повідомило видання TUT.by з посиланням на батька Колесникової, а згодом це ж підтвердили в штабі Віктора Бабарико, – інформує 1NEWS.

“Керівник слідчої групи головного слідчого управління Слідчого комітету зателефонував мені й повідомив, що вона арештована за підозрою у державній зраді. Запропонував привезти передачу”, – сказав батько опозиціонерки.

Про місцеперебування Колеснікової тривалий час нічого не було відомо.

7 вересня в Мінську невідомі посадили її в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку.

Згодом 8 вересня з’явилася інформація, що її саму, а також двох інших представників Координаційної ради білоруської опозиції Антона Родненкова і Івана Кравцова намагалися вивезти в Україну.

Родненков і Кравцов зрештою в Україну потрапили і ввечері у середу дали пресконференцію в Києві. Вони розповіли, що депортувати Колеснікову білоруській владі не вдалося, оскільки вона порвала свій паспорт.

Таким чином єдиним членом президії Координаційної ради на свободі залишається Світлана Алексієвич, яка є моральним авторитетом, але не координує протести і не займається політичною боротьбою.

У середу вона поскаржилась, що невідомі люди дзвонять їй у двері і телефонують на телефон.

“Вже не залишилося нікого з моїх друзів-однодумців у президії Координаційної Ради. Всі або в тюрмі, або викинуті за кордон”.

“Спочатку в нас викрали країну, викрадають кращих із нас. Але замість, тих кого виривають з наших рядів, прийдуть сотні інших. Повстала не Координаційна рада. Повстала країна”, – заявила Алексієвич.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button