Світ

Білоруська влада третій день поспіль проводить масові обшуки у правозахисників, журналістів та неурядових громадських організацій

Євросоюз засудив обшуки в Білорусі та пригрозив розглянути нові санкції щодо режиму Лукашенка

У Білорусі провели обшуки в журналістів польського телеканалу “Белсат” і “Радіо Свобода”, а також у офісі радіостанції.

Про це повідомляє 1NEWS.

За даними правозахисників, 16 липня силовики прийшли з обшуком до журналістів “Белсат”: Павла Можейка, Анни Галети, Галини Абакунчик, Христини Чернявської, Олексія Кайріса, ведучого програми “Кожен із нас” і засновника курсів “Мова нанова” Гліба Лободенка, гомельського кореспондента телеканалу Євгена Меркіса, Ігоря Ілляша. Дружина Ілляша, журналістка Катерина Андрєєва, була засуджена за стрім із акції протесту.

Обшуки також провели в журналіста “Радіо Свобода” Валентина Жданка і колишньої журналістки цього ЗМІ Інеси Студінської, яку затримали. Як повідомляє “Вясна”, в офіс “Радіо Свободи” приїхали силовики, вибили двері й почали обшук. Також затримали журналіста “Радіо Свобода” Олега Грузділовича, який спеціалізується на правозахисній тематиці.

Окрім того, обшуки провели в журналістів із Пінська Брестської області Віктора Ярошука та Андрія Якімуша, батьків брестського журналіста Алеся Левчука.

15 липня силовики прийшли у приміщення громадського об’єднання “Говори правду”, організацій “Громадянський форум” і “АКТ”, “Таварыства беларускай мовы”.

14 липня обшуки провели у працівників правозахисного центру “Вясна”. Окрім того, представники правоохоронних органів прийшли у приміщення БАЖ, опозиційної партії БНФ, Центру економічних досліджень Beroc, правозахисної організації “Гендерні перспективи”, руху “За свободу”, Білоруського Гельсінського комітету, Спілки білоруських письменників.

Євросоюз засудив обшуки в Білорусі та пригрозив розглянути нові санкції щодо режиму Лукашенка.

“Нова хвиля репресій – ще один доказ того, що режим Лукашенка провадить систематичну і добре сплановану кампанію з кінцевою метою заглушити всі дисидентські голоси, які лишилися, і придушити громадянське суспільство в Білорусі”, – йдеться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій на офіційному сайті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS).

Джерело: Німецька хвиля

Схожі записи
Close
Back to top button