Світ

Білорусь закриє кордон з Україною уздовж Чорнобильської зони

Таке рішення викликане не тільки радіацією, а й туризмом у Чорнобильську зону

Білоруські прикордонники збираються посилити охорону і з часом закрити державний кордон країни з Україною уздовж Чорнобильської зони відчуження.

Про це заявив глава Державного прикордонного комітету Білорусі Анатолій Лаппо, – інформує 1NEWS.

“Стоїть завдання закрити державний кордон по контуру Чорнобильської зони. Дуже велике зараження на самій лінії кордону, туди людина не повинна ходити”, – пояснив Лаппо.

Він також звернув увагу на те, що нині кордон охороняється безпілотником, а незабаром зона відчуження буде забезпечена камерами відеоспостереження. “Шість операторів будуть повністю бачити, що відбувається на ділянці кордону приблизно в 370 кілометрів”, – зазначив голова відомства.

Лаппо уточнив, що виконання цього завдання заплановане на 2020-2021 роки. За його словами, настільки оперативне реагування викликане не тільки радіацією, а й туризмом у Чорнобильську зону.

Цього року в Україні зафіксовані найвищі показники туристичного потоку до зони відчуження – понад 100 тисяч осіб, інформує агенція dpa. Аварія на Чорнобильській АЕС сталась 26 квітня 1986 року. Україна почала дозволяти масове туристичне відвідання Чорнобильської зони у 2011 році, коли рівень радіаційного забруднення території знизився до допустимого.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close