Світ

Білорусь спростить візовий режим з Євросоюзом

Угода про спрощення візового режиму між Білоруссю і ЄС передбачає зниження вартості "шенгену" з 60 до 35 євро і прийняття рішення про видачу візи в термін до 10 днів

Білорусь завершила внутрішньодержавні процедури за угодою з Європейським Союзом про спрощення візового режиму і реадмісію.

Про це повідомив речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз, повідомляє 1NEWS.

“Главою держави прийняте рішення, яке сьогодні буде опубліковане, про підписання угод з Європейським Союзом про спрощення видачі віз і про реадмісію. Це непросте рішення. Президент Білорусі прийняв його, розуміючи високу значимість мобільності для громадян нашої країни, і тільки після ретельної оцінки всіх можливих ризиків і наслідків”, – сказав Глаз.

Він наголосив, що ці угоди будуть укладені в пакеті, набрання ними чинності передбачається в один день. Однак перед цим документи мають бути ратифіковані Національними зборами Білорусі і схвалені Європейським парламентом.

“Угода про спрощення видачі віз передбачає на взаємній основі полегшення візових процедур для широкої категорії громадян і зниження збору”, – пояснив він. При цьому буде забезпечено право громадян звертатися за отриманням віз як у посольства європейських країн, так і в візові центри.

Угода про спрощення візового режиму між Білоруссю і ЄС передбачає зниження вартості “шенгену” з 60 до 35 євро і прийняття рішення про видачу візи в термін до 10 днів (у разі додаткової перевірки термін може зрости до 30 днів). Сторони планували підписати документ восени. Повідомлялося, що це може статися під час планованого візиту в Білорусь верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні.

Джерело: БЕЛТА

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close