Світ

Байден запровадив нові санкції проти Росії

Санкції запроваджено проти 32 російських компаній та фізичних осіб, які виконували на замовлення російського уряду спроби втрутитись у президентські вибори у США 2020 року, а також проти 5 росіян за будівництво Керченського моста

Президент США Джо Байден підписав указ про запровадження нових санкцій щодо Росії.

Про це інформує 1NEWS.

Вашингтон пов’язує обмежувальні дії з наступними кроками російської влади: підривом проведення вільних і справедливих виборів, а також демократичних інститутів в США і країнах-союзниках, участю в кібертерористичній діяльності проти Сполучених Штатів та їхніх партнерів.

Крім того, приводом до запровадження санкцій стало “заохочення і використання транснаціональної корупції для здійснення впливу на іноземні уряди”, “здійснення екстериторіальних дій” щодо дисидентів або журналістів.

Вашингтон також покладає на Росію провину за підрив безпеки в країнах і регіонах, що мають важливе значення для нацбезпеки США, за порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, в тому числі принципу поваги територіальної цілісності держав.

У Вашингтоні наголосили, зокрема, що мінфін США запровадив санкції проти 32 російських компанії та фізичних осіб, які виконували на замовлення російського уряду спроби втрутитись у президентські вибори у США 2020 року, а також здійснити інші дії з метою дезінформації та втручання.

Під нові обмежувальні заходи, зокрема, потрапили 16 організацій та 16 фізичних осіб. Серед них – перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов (який вже перебуває під запровадженими раніше санкціями. – Ред.) і компанії російського бізнесмена Євгена Пригожина.

Обмеження також торкнулися трьох організацій і 5 росіян “за будівництво Керченського моста”. Це – “Ленпромтранспроект”, дирекція з будівництва залізниці Беркакіт Томмот Якутськ, “Сімферопольське” СІЗО-1″, а також глава компанії “Мостотрест” Леонід Риженкін, “міністрерка” майнових і земельних відносин Криму Лариса Кулинич, “керівник МВС Криму” Павло Каранда, начальник місцевого управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Леонід Михальчук і глава регіонального управління СК Володимир Терентьєв.

Нарешті, під санкції потрапили чотири інформаційних сайти, їхні редакції звинувачують у співпраці з ФСБ, Головним управлінням Генштабу і Службою зовнішньої розвідки РФ. Йдеться про SouthFront, NewsFront, портал “Фонд стратегічної культури” і агентство “Інфорос”.

У повідомленні на сайті Білого дому вказується, що мінфін США у співпраці з відповідними органами Євросоюзу, Канади, Австралії та Великобританії запровадив санкції проти восьми компаній та фізичних осіб, які пов’язані з окупацією та репресіями в анексованому Криму.

“Трансатлантична спільнота виступає разом у підтримці України проти односторонніх провокацій з боку Росії на лінії розмежування на Сході України, в окупованому Криму, та вздовж кордону України, а також погоджується щодо необхідності негайного припинення нарощування Росією військової присутності та провокаційної риторики”, – йдеться у повідомленні Білого дому.

Крім того, мінфін США оголосив про нові санкції щодо російського державного боргу: після 14 червня американські фінансові інститути не зможуть брати участь в первинних розміщеннях держборгу РФ, номінованого в рублях.

У зв’язку з запровадженням нових американських санкцій до МЗС РФ вже викликали посла США в Росії Джона Саллівана.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button