Світ

Байден та Меркель зустрілись у Білому домі

Робочий візит Меркель до США - найімовірніше, її останній великий закордонний візит перед виборами до Бундестагу 26 вересня

Президент США Джо Байден приймає в Білому домі канцлерку Німеччини Анґелу Меркель.

Меркель – перша глава одного з європейських урядів, яку Байден приймає в Овальному кабінеті після свого вступу на посаду в січні, – інформує 1NEWS.

Після стислої розмови віч-на-віч Байден і Меркель планують близько двох годин проводити перемовини у присутності делегацій з обох сторін.

Перед зустріччю з Меркель Байден написав на Twitter, що партнерство США та Німеччини – “залізне” і країни планують співпрацювати для вирішення спільних проблем у наступні роки.

Робочий візит Меркель до США – найімовірніше, її останній великий закордонний візит перед виборами до Бундестагу 26 вересня.

Після 16 років на посаді глави уряду Меркель більше не висуватиме свою кандидатуру, а отже, після виборів уряд Німеччини очолить нова людина.

Очікується, що головними темами перемовин Меркель і Байдена будуть пандемія коронавірусу й політика щодо Китаю. Вони також планують обговорити Україну й “Північний потік-2”.

Експерти прогнозують, що гострі питання, такі як газопровід “Північний потік-2”, відійдуть на другий план із огляду на питання політики щодо Китаю.

“Обидві сторони намагаються заморозити цю тему як конфліктну з огляду на інші політичні сфери, приміром, посилення Китаю. Тож я б саме так трактував намагання адміністрації Байдена додатково не загострювати конфлікт – адже Німеччина потрібна для іншого”, – заявив експерт із трансатлантичних відносин Фонду “Наука і політика” Маркус Кайм.

Загалом після чотирьох років президентства Дональда Трампа США і Німеччина прагнуть знову зблизитися.

Повернення до трансатлантичної гармонії – саме так можна охарактеризувати гасло зустрічі. Її особливе значення підкреслює і той факт, що Меркель під час пандемії COVID-19 майже не подорожувала. Виняток становили хіба що великі саміти.

Перед зустріччю з Байденом Меркель прийняла віцепрезидентка США Камала Харріс.

Меркель і Харріс побували на робочому сніданку в резиденції американської віцепрезидентки у Вашингтоні.

Харріс наголосила на “спільних цінностях” Німеччини і США та назвала політичну кар’єру Меркель “надзвичайною”.

Меркель висловила радість від зустрічі з Харріс, яка є першою в історії жінкою на посаді віцепрезидента США, та заявила, що США й Німеччина працюватимуть над тим, аби “зміцнювати демократичні цінності”.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button