Світ

Байден має намір продовжити договір з РФ про ядерне роззброєння

Новий президент США Джо Байден має намір продовжити Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Про це пише The Washington Post з посиланням на двох високопоставлених чиновників.

Ймовірно, що договір буде діяти ще п’ять років. При цьому “перезавантаження” у відносинах з Росією американський президент не планує.

“Працюючи з Росією, ми також будемо прагнути притягти Росію до відповідальності за їх нерозумні й агресивні дії, які ми спостерігали в останні місяці і роки”, – сказав неназваний високопоставлений американський чиновник.

Крім того, нова адміністрація вже готується покласти на Росію витрати в очікуванні розвідувальної оцінки її діяльності.

Раніше вже повідомлялося про намір Байдена продовжити договір СНО-3 (неофіційна назва).

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь був підписаний в 2010 році президентами Росії і США – Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою. Угода набула чинності в 2011 році, її термін спливає в лютому 2021-го. Договором передбачено скорочення розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць. У даний момент ведуться переговори про його продовження.

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button