Світ

Байден і Путін провели відеоперемовини

Розмова відбувалася по захищеному каналу відеозв'язку двох лідерів, який використали вперше, і тривала приблизно дві години

Президент США Джо Байден та Володимир Путін провели відеозустріч, під час якої обговорили ситуацію навколо України.

Розмова відбувалася по захищеному каналу відеозв’язку двох лідерів, який використали вперше, і тривала приблизно дві години, – інформує 1News.

Байден висловив “глибоке занепокоєння” США та американських союзників з приводу оточення України російськими військовими силами.

У Кремлі заявили, що обговорення ситуації в Україні та відсутності прогресу у виконанні мінських угод 2015 року було ключовою темою під час відеозустрічі.

“Президент Росії на конкретних прикладах проілюстрував деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод та домовленостей, досягнутих у “нормандському форматі”, висловив серйозне занепокоєння з приводу провокаційних дій Києва проти Донбасу”, – повідомляють у Кремлі.

У відповідь на слова Байдена про “загрозливий” характер пересування російських військ поблизу українських кордонів та попередження про санкції, президент Росії звинуватив НАТО у спробі “освоєння” України.

“Володимир Путін у відповідь наголосив, що не слід перекладати відповідальність на плечі Росії, оскільки саме НАТО вживає небезпечних спроб освоєння української території та нарощує військовий потенціал у наших рубежів”, – повідомляють у Кремлі.

Путін під час розмови також вимагав ухвалення юридичних гарантій щодо виключення розширення НАТО на Схід та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button