Світ

Азербайджан і Туреччина запустили в обхід Росії газопровід TANAP

На відкриття запросили президента України Петра Порошенка

https://youtu.be/J6HVw3xbe-U

Азербайджан і Туреччина запустили новий газогін в обхід Росії під назвою “ТАНАП”. Його відкриття відбулося поблизу турецького міста Ескішехір. Труба має доправляти газ з Азербайджану через Грузію і Туреччину в європейські країни, кінцева точка – Італія. На запуск об’єкта запросили й Україну. Тож відкривали нову трубу-конкурента Росії чотири президенти: Азербайджану, Туреччини, Сербії та України, – повідомляє 1NEWS.

Таким чином Азербайждан і Туреччина ламають монополістові “Газпрому” схему постачання блакитного палива в Європу, запускаючи новий газогін. І хоча Україна до його будівництва не причетна, на відкриття її запросили як одного з головних гравців газового ринку Європи.

В обхід Росії газ піде до Європи з азербайджанського Баку через Грузію, Туреччину, Грецію в Албанію. А далі – в Італію, яка й стане кінцевою точкою постачання газу.

Поки що трубу проклали лише до Туреччини. По вже готовій магістралі газ, як запевняє турецьке міністерство енергетики, потече вже наступного тижня. Пропускна спроможність газогону – 16 мільярдів кубометрів газу. Після завершення будівництва, 6 мільярдів Туреччина залишатиме собі, решту віддаватиме на ринок Європи.

“Це історичний момент. Енергетичний шовковий шлях, ось чим є для нашого регіону цей газопровід. Попри всі конфлікти в регіоні, тероризм, ми змогли відкрити “ТАНАП” навіть раніше, ніж було заплановано. Ця магістраль має стати найдовшим газопроводом. 10 мільярдів кубометрів можна буде постачати в Європу. Якщо буде потреба, пропускну спроможність зможемо збільшити до 31 мільярда метрів кубічних”, – заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав проект історичним, що має велике значення. “Це масштабний проект, який принесе стабільність у регіон і в економіки країн-учасниць. І нинішнє відкриття магістралі ще раз демонструє те, що ми завжди зможемо досягнути успіху, якщо матимемо політичну волю для цього”, – заявив азербайджанський лідер.

Є і політична воля, і фінансування. Закінчити будівництво газогону і довести його до Італії планують у 2020 році. Тоді Європа отримає масштабну альтернативу російським газу і трубам.

“Після запуску цього газогону можемо сказати, що весь регіон отримав додаткову безпеку в цьому питанні. Ви знаєте, Росія робить усе, щоб від неї залежали інші. Вона використовує газ для тиску на інші країни. Для нас цей проект має значення і з політичної точки зору, і з точки зору енергетичної диверсифікації газу, який зрештою отримуватиме й Україна. Це важливо для українського народу”, – заявив Президент України Петро Порошенко.

Як Україна зможе отримувати блакитне паливо з цього газогону – питання поки що вивчають. Але офіційний Київ уже має вигоду від цього проекту, зазначають в українській делегації. Бо новий газогін є наймасштабнішим конкурентом усіх уже збудованих і поки що запланованих російських газопроводів.

Джерело: 5 канал

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close