Світ

Австралія збудує першу асфальтовану смугу в Антарктиці

Усі роботи уряд Австралії обіцяє проводити у рамках екологічних та природоохоронних норм у відповідності до Договору про Антарктику

Уряд Австралії оголосив про намір побудувати першу асфальтовану злітно-посадкову смугу поблизу дослідницької станції Девіса в Антарктиці.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Доступ до Антарктиди взимку, коли температура знижується до мінус 40°С, ускладнюється і стає обмеженим. Нова злітно-посадкова смуга буде доповнювати існуючу літню злітну смугу Австралії на аеродромі Вілкінз і забезпечить надійніший доступ до Антарктиди впродовж року, покращуючи нашу здатність проводити цілорічні науково-дослідницькі роботи світового рівня та реагувати на надзвичайні ситуації”, – йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства Австралії.

На думку австралійського уряду, наявність постійного зв’язку між Хобартом та Антарктикою закріпить за Хобартом роль воріт до Східної Антарктики і зробить місто більш привабливим для роташування місій антарктичних країн на Тасманії.

Усі роботи уряд Австралії обіцяє проводити у рамках екологічних та природоохоронних норм у відповідності до Договору про Антарктику та Закону про охорону навколишнього середовища та збереження біорізноманіття.

“Оприлюднені бюджетні асигнування на фінансування науки в Антарктиці разом із криголамом RSV Nuyina, вартістю 1,9 млрд австрал. дол. є частиною зобов’язань уряду Тернбулла щодо започаткування нової ери антарктичних проектів та основою наших довгострокових інтересів у регіоні”, – повідомляється в урядовій заяві.

Вивчення цілорічного доступу до Антарктики уряд Австралії проводить з 2016 року. Такий доступ є ключовим компонентом австралійської антарктичної стратегії та 20-річного плану дій щодо Антарктики. Уряд країни уже виділив понад 10 мільйонів доларів на вивчення варіантів такого доступу і наразі готовий до розробки детального бізнес-проекту із побудови злітної смуги, яка повинна гарантувати Австралії лідерство у міжнародних проектах з вивчення Антарктики.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close