Світ

Австралія планує побудувати аеропорт на Антарктиді

Фахівці стверджують, що будівництво аеропорту й злітно-посадкової смуги в Антарктиді не буде корисним для практичної науки та є просто марною тратою бюджетних коштів

Уряд Австралії оголосив про плани побудувати в Антарктиді новий аеропорт зі злітно-посадковою смугою — в разі втілення вони стануть найбільшим інфраструктурним об’єктом на континенті.
Йдеться про будівництво аеропорту та бетонної злітно-посадкової смуги в районі станції Дейвіс — однієї з трьох австралійських дослідницьких станцій в Антарктиді, – інформує 1NEWS.
Станцію, яка існує з 1957 року, обслуговують 19 людей.

Австралійська влада пояснювала необхідність будівництва тим, що без аеропорту науковці-полярники не зможуть у разі необхідності оперативно прибувати до станції.

Крім того, інфраструктурний проєкт — частина зусиль Канберри з протидії впливу Китаю в регіоні.

У межах проєкту Австралія планує побудувати злітно-посадкову смугу завдовжки 2,7 кілометра й завширшки 40 метрів. На неї знадобиться 115 тисяч тонн бетону. Наразі проєкт оцінюють щодо екологічності й вартості. У разі схвалення будівництво почнеться не раніше 2023 року й завершиться не раніше 2040-го.

Опитані The Guardian фахівці стверджують, що будівництво аеропорту й злітно-посадкової смуги в Антарктиді не буде корисним для практичної науки та є просто марною тратою бюджетних коштів.

«Хоч цей проєкт робиться в ім’я науки, мало хто з науковців підтримує його. Він радше має символічне значення — утверджує присутність і амбіції Австралії [в Антарктиді]», — говорить Шон Брукс, дослідник екології Університету Тасманії.

Проблеми можуть виникнути ще на етапі відправлення будівельних матеріалів, що може тривати понад 10 років і потребуватиме близько 100 рейсів криголамів. Крім того, на місці будівництва зберігатимуться вибухонебезпечні речовини, зокрема паливо для літаків.

Понад те, вже після будівництва діяльність аеропорту може заважати тваринам, зокрема морським котикам і пінгвінам Аделі, які живуть неподалік від станції. Так, звуки літаків можуть відлякати самок пінгвінів, які висиджують яйця, і перетворити їх на легку здобич для хижаків.

Джерело: Громадське

Останні новини

Back to top button