Світ

Астрономи знайшли в нашій галактиці величезну чорну діру

Китайські астрономи знайшли в нашій галактиці величезну чорну діру, що не могла б існувати згідно з будь-якою відомою теорією зоряної еволюції. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Згідно з повідомленням, об’єкт назвали LB-1, він розташований приблизно в 15 тис. світлових років від Землі і належить до класу чорних дір зоряної маси. Це означає, що колись діра була зіркою, яка вичерпала своє термоядерне паливо і різко стиснулася внаслідок дії власної гравітації.
Як зазначається, під час такого вибуху зоря вибухає і втрачає більшу частину своєї маси. Якщо провести розрахунки, то чорна діра, яка виникла внаслідок такого стиснення може бути важчою за Сонце не більш ніж у 20 разів.

“Чорні діри такої маси взагалі не повинні існувати в нашій галактиці, згідно з більшістю усталених на сьогодні моделей еволюції зірок. LB-1 важить вдвічі більше, ніж ми вважали можливим. Тепер теоретикам доведеться неабияк постаратися, щоб пояснити, як вона сформувалася”, – розповів професор Лю Цзифєй.
Водночас у науковців є дві основні теорії, що можуть пояснити феномен. Згідно з першою, LB-1 утворилася внаслідок злиття двох менш масивних чорних дір, існування яких можна пояснити в рамках чинних моделей, а не від гравітаційного колапсу однієї зірки.

Відповідно до другої теорії, після вибуху наднової велика частина викинутої матерії з якихось причин не була віднесена зоряним вітром (як це відбувається зазвичай), а впала назад на зірку, перетворивши її в чорну діру. У теорії таке можливо, але досі астрономи жодного разу не зустрічали подібних випадків.

Нагадаємо, міжнародна група вчених зафіксувала найпотужніший в історії сигнал з космосу. Джерело сигналу знаходиться на відстані 4 млрд світлових років від Землі.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close