Світ

Астероїд Апофіс не загрожує Землі

Нові спостереження за астероїдом Апофіс, що зближується із Землею, допомогли краще розрахувати його траєкторію і показали, що його падіння у найближчі сто років можна не чекати. Про це повідомляється в новій роботі вчених з Центру вивчення навколоземних об’єктів (CNEOS), пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

Після відкриття астероїда (99942) Апофіс, він став об’єктом загального інтересу як одне з найбільш потенційно небезпечних небесних тіл. Попередні розрахунки його траєкторії передбачали, що під час майбутніх зближень з нашою планетою в 2029, 2036 або 2068 роках астероїд має зовсім нульові шанси впасти на неї. Удар же тіла діаметром понад 300 метрів здатний викликати глобальну катастрофу.

На щастя, нещодавні спостереження за Апофісом дозволили точніше розрахувати його рух і показати, що ані у 2029-му, ані в 2036-му на Землю він не впаде. Залишалася ще загроза 2068-го, однак тепер ми можемо бути спокійні і за нього. «Наші розрахунки показують, що жодного ризику в найближчу сотню років немає», – цитує одного з авторів дослідження Naked Science.

П’ятого березня цього року Апофіс здійснив чергове – досить віддалене – зближення, підійшовши приблизно на 17 мільйонів кілометрів, майже у 50 разів далі Місяця. У цей час вчені спостерігали за його рухом, відправляючи радарні сигнали за допомогою радіоантени обсерваторії Goldstone і отримуючи відбиті хвилі за допомогою Green Bank Telescope.

Це дозволило отримати знімки з роздільною здатністю менше 39 метрів, краще розглянути сам астероїд, його обертання, оцінити швидкість і відстань до нього. На знімках видно витягнуту форму небесного тіла, що очевидно складається з двох частин, які «злиплися». Крім того, уточнені моделі різко знизили невизначеність розрахунків майбутньої траєкторії Апофіса.

Його проліт у 2029 році тепер прогнозується з точністю до декількох кілометрів, а дані щодо прольоту 2068-го дозволяють впевнено сказати, що зіткнення і тоді очікувати не варто.

Останні новини

Back to top button