Світ

Аргентина опинилась на межі дефолту

Мінекономіки країни має намір використовувати місячний пільговий період сплати відсотків, продовжуючи при цьому переговори з іноземними кредиторами про реструктуризацію боргу

Уряд Аргентини відмовився виплатити у термін – 22 квітня – відсотки за трьома випусками державних облігацій в іноземній валюті на загальну суму близько половини трильйона американських доларів.

Але Мінекономіки має намір використовувати місячний пільговий період сплати відсотків, продовжуючи при цьому переговори з іноземними кредиторами про реструктуризацію боргу, – повідомляє 1NEWS.

Через це вже в травні Аргентина може оголосити про черговий дефолт, хоч Мінекономіки запевняє у виплатах по боргу, “попри складні економічні умови у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19”.

Таке рішення було очікуваним, враховуючи, що тиждень тому міністр економіки Мартін Гусман показав план реструктуризації держборгу Аргентини, який, за його оцінками, повинен знизити боргове навантаження Аргентини більш ніж на 40 мільярдів доларів.

Така пропозиція уряду власникам держпаперів передбачає відстрочку виплати відсотків по боргу до 2023 року та основної суми боргу до 2026 року при списанні 62% купонних виплат на загальну суму 38 мільярдів доларів і 5,4% суми основного боргу на 3,6 мільярда.

Три групи власників аргентинських облігацій відхилили пропозицію уряду щодо реструктуризації. Вони вважають, що на плечі іноземних кредиторів лягає непропорційно велике навантаження по коригуванню держборгу Аргентини. Багато хто з невеликих інвесторів також не прийняли пропозицію влади Аргентини.

Глава Мінекономіки сказав, що відмова кредиторів був очікуваним і викликаний їх бажанням натиснути на уряд Аргентини та отримати більш вигідні умови в рамках реструктуризації.

Хоча, за його словами, Аргентина вже “фактично знаходиться в стані дефолту”, не маючи можливості залучати кошти на фінансових ринках.

Джерело: DT

Back to top button