Світ

Apple, Microsoft, Tesla, Dell та Alphabet звинувачують у жорсткій та брутальній експлуатації дітей

За виснажливу працю в нелюдських умовах неповнолітні отримують 2-3 долари США в місяць

Міжнародна правозахисна організація International Rights Advocates пред’явила в одному з судів Вашингтона колективний позов п’ятьом провідним американським технологічним корпораціям.

Правозахисники у позові закидають компаніям Apple, Microsoft, Tesla, Dell Technologies та Alphabet, що є материнською компанія Google, причетність до “жорстокої та брутальної” експлуатації дитячої праці, – інформує 1NEWS.

Позивачі зібрали докази, що технологічні гіганти отримували певний зиск від безоглядного застосування дитячої праці під час видобутку кобальту в Демократичній Республіці Конго (ДРК).

Автори колективного позову наголошують, що діти в ДР Конго працюють під час видобутку кобальтової руди в “умовах кам’яного віку”.

За виснажливу працю в нелюдських умовах неповнолітні отримують 2-3 долари США в місяць, доводять правозахисники.

Колективний позов базується на позовах 14 анонімних осіб, більшість з яких – родичі дітей, які загинули або стали каліками під час видобутку кобальтової руди в ДР Конго.

Нині кобальт широко застосовується при виробництві акумуляторів для різноманітних гаджетів, а також батарей для електромобілів. Ще однією сферою, що потребує значні обсяги кобальту, стала відновлювальна енергетика.

Згідно з наявними на сьогодні даними, на території ДР Конго міститься понад 65 відсотків світових запасів кобальту. Однак видобуток його в цій країні постійно критикують через масові порушення прав працівників, у тому числі нехтування елементарними правилами безпеки, а також через широке застосування дитячої праці.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close