Світ

Антиурядові протести в Албанії переросли у сутички (ФОТО)

В Албанії у суботу після трьох місяців протестів опозиційні протестувальники жбурляли коктейлі Молотова у вхід в офіс прем’єр-міністра Еді Рами, закликаючи його піти у відставку через, як вони кажуть, ймовірне шахрайство на виборах та корупцію. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Європейську правду.

Скандуючи “Ми прагнемо європейської Албанії”, вони відновили заклики до проведення дострокових виборів, оголошені ще в лютому, коли албанська опозиція припинила роботу в парламенті. Деякі протестувальники, в тому числі група осіб в масках, кидали коктейлі Молотова, петарди і фарби біля входу в будівлю уряду, а потім – парламенту.

Десяток поліцейських і кілька демонстрантів отримали поранення.

Під час затишшя у заворушеннях лідер опозиційної Демократичної партії Лулзім Баша заявив, що вони “сповнені рішучості продовжувати більш масштабну і рішучу битву, доки уряд буде утримувати Албанію від Європи”.

Потім натовп людей  наблизилася до будівлі парламенту, де група протестувальників продовжувала жбурляти коктейлі молотова і петарди. Поліція відповіла сльозогінним газом і струменями води.
 
Через чотири години натовп перемістився до поліцейської дільниці у Тирані, щоб висловити протест проти арешту представника Демократичної партії.

Називаючи політику опозиції “сліпою”, прем’єр-міністр Рама заявив, що його засмучують заклики лідера опозиції до відставки, а дії опозиції він назвав шкідливими не для його уряду, а для країни.

Європейський Союз і Сполучені Штати називають уряд Албанії легітимним і закликали опозицію повернутися до парламенту та взяти участь у місцевих виборах 30 червня.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close