Антиукраїнський “референдум” в Угорщині: ЗМІ дізналися про порушення
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан
Так звані “національні консультації” не мають жодних захисних механізмів від повторних голосувань чи участі іноземців.
Уряд Угорщини організовує так звані “національні консультації” з акцентом на запитаннях стосовно України та її членства в ЄС. Однак у них технічно можуть брати участь іноземні громадяни, а самі “консультації” не мають запобіжників від повторного голосування. Про це йдеться в статті Європейської правди, опублікованій в середу, 27 грудня.
Зараз же після повернення прем’єр-міністра Віктора Орбана з грудневого саміту у Брюсселі угорцям почали надходити листи від уряду із закликом взяти участь у “національних консультаціях”, де 4 з 11 запитань присвячені Україні та її членству у ЄС.
Попередні “консультації” більшість виборців з правом голосу проігнорували. Тому уряд країни вирішив зробити наголос на онлайн-голосуванні. “Електронний бюлетень” розсилають усім, хто опинився в урядових базах. ЗМІ зазначає, що має підтвердження, що “такі запрошення отримали українці, які робили в Угорщині щеплення від COVID-19 і залишили уряду свої персональні дані”.
Видання зазначає, що голосувати на “референдумі” на сайті nemzetikonzultacio.kormany.hu може будь-яка особа. Там нема обмежень ані від накрутки голосів, ані від голосування іноземців. Зокрема, якщо поставити галочку навпроти пункту “я – громадянин Угорщини”, ніяких перевірок особи не проводиться.
Система без проблем сприйняла український номер телефону і дала доступ до анкети голосування журналісту видання. Після цього йому надійшло запрошення ще раз перейти на сторінку “опитування”, щоби знову взяти участь в так званому “референдумі”. Журналіст зробив це – з тією самою адресою і тим самим номером телефону.
Зазначимо, Віктор Орбан погрожує заблокувати всю допомогу Євросоюзу для України, а також подальший рух нашої країни до блоку, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва.
Перед цим Орбан заявив, що Угорщина погодиться не накладати вето на пропозицію Євросоюзу щодо виділення фінансування для України в розмірі €50 мільярдів, але Брюссель має розморозити призначені для Угорщини €30 мільярдів.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp