Світ

Антоніу Гутерріша обрали генеральним секретарем ООН на другий термін

72-річний португальський дипломат перебуватиме на цій посаді наступні 5 років

Генеральна Асамблея ООН одностайно ухвалила резолюцію про призначення Антоніу Гутерріша генеральним секретарем ООН на другий термін.

Про це інформує 1NEWS.

Гутерріш після ухвалення рішення склав присягу.

У промові він наголосив, що усвідомлює велику відповідальність, яка покладається на нього.

72-річний португальський дипломат перебуватиме на цій посаді наступні 5 років. Новий термін генсека ООН має розпочатися 1 січня 2022 року.

Серед головних викликів для Гутерріша на посаді під час нового терміну, окрім врегулювання численних регіональних конфліктів, – подолання економічних та соціальних наслідків пандемії, зміни клімату, боротьба з голодом та бідністю, забезпечення доступу до якісної освіти та рівності статей.

Раніше Рада Безпеки ООН підтримала кандидатуру Гутерріша на другий термін на посаді генерального секретаря. Суперників у нього не було. Деякі претенденти висунули свої кандидатури на цю посаду, але не отримали необхідної офіційної підтримки з боку своїх країн.

Гутерріш вступив на посаду генерального секретаря ООН у 2017 році. До цього, з 2005 по 2015 рік він був Верховним комісаром ООН у справах біженців. Ще раніше, з 1995 до 2002 року, посідав крісло прем’єр-міністра Португалії.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button