Світ

Анкара і Тегеран спільно прагнуть запобігти незалежності Іракського Курдистану

Лідери Ірану та Туреччина заявили, що попри референдум щодо незалежності в Іракському Курдистані обидві країни не допустять зміни кордонів у  регіоні, як повідомляє DW.

«Ми не приймемо зміну кордонів у регіоні. Туреччині, Ірану та Іраку не залишається іншого вибору, як вжити серйозних та необхідних заходів для захисту своїх стратегічних цілей у регіоні»,  — заявив президент Ірану Хасан Роухані в середу, 4 жовтня, в Тегерані під час спільної прес-конференції з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом, цитує агентство AP.

Президент Туреччини вкотре підтвердив, що проведений в Іракському Курдистані референдум є, на думку Анкари, незаконним. «Такий розвиток призведе до ізоляції уряду курдського регіону, — зазначив Реджеп Таїп Ердоган. — Ми погоджуємося з центральним урядом Іраку в тому, що цей референдум — нелегітимний».

Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї після зустрічі з президентом Туреччини також заявив, що обидві країни повинні перешкодити проголошенню незалежності Іракським Курдистаном. «Туреччина та Іран повинні вжити необхідних заходів проти голосування», — заявив він, цитує агентство Reuters. За його словами, від незалежності Курдистану виграють США та інші іноземні держави. «Америка та Ізраїль виграють від голосування. (…) Вони хочуть створити новий Ізраїль у регіоні», — стверджує Хаменеї.

Референдум про незалежність Іракського Курдистану відбувся 25 вересня попри тиск із боку Багдада та міжнародної спільноти. Майже 93 відсотки курдських виборців, які взяли участь у плебісциті, проголосували за незалежність. Проти референдуму виступали центральний уряд у Багдаді, сусіди — Іран та Туреччина, а також США та ООН.

Джерело: unian.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close