Світ

Ангела Меркель стала лауреаткою Європейської премії імені Карла V

Почесну нагороду, названу на честь імператора Священної Римської імперії Карла V, вручили Меркель на знак визнання її внеску в об'єднання Європи

Король Іспанії Філіп VI вручив канцлерці Німеччини Анґелі Меркель Європейську премію імені Карла V за 2021 рік.

На урочистій церемонії в старовинному католицькому монастирі Юсте, розташованому в іспанській провінції Касерес, були присутні, серед інших, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес і посол ФРН в Іспанії Вольфґанґ Дольд, – розповідає 1NEWS.

Почесну нагороду, названу на честь імператора Священної Римської імперії Карла V, вручили Меркель на знак визнання її внеску в об’єднання Європи.

Король Іспанії охарактеризував Меркель як людину, яка завжди випереджала свій час.

За його словами, канцлерка Німеччини завжди виступала за конструктивні рішення, шукала компроміси і тим самим сприяла гуртуванню Європи, а також тісним відносинам Іспанії та Німеччини.

Меркель у своїй промові вдячності закликала європейські країни врегулювати наявні розбіжності.

“Європа настільки сильна, наскільки вона єдина”, – сказала вона.

Заснована в 1992 році Європейська та іберо-американська академія Фонду Юсте присуджує Європейську премію імені Карла V щорічно з 1995 року. У 2006 році лауреатом премії став канцлер Німеччини Гельмут Коль. Як і Міжнародна премія імені Карла Великого, заснована німецьким містом Аахен, ця нагорода відзначає заслуги окремих осіб або організацій в справі європейської інтеграції.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button