Світ

Амстердам став найбільшим центром торгівлі акціями в Європі

Це трапилось після того, як Британія вийшла з єдиного ринку Євросоюзу через Brexit

Столиця Нідерландів отримала статус найбільшого центру торгівлі акціями в Європі після того, як Британія вийшла з єдиного ринку Євросоюзу через Brexit.

Про це повідомляє 1NEWS.

В середньому у січні акції на фондовій біржі Амстердаму торгувалися обсягом 9,2 млрд євро щодня. Водночас, у Лондоні цей показник становив 8,6 млрд євро.

Для порівняння, у 2020 році середній добовий показник Лондону становив 17,5 млрд євро – це були найбільші обсяги у Європі.

Слідом за Лондоном розташовувалася Франкфуртська біржа (5,9 млрд євро на добу), а Амстердам, що вирвався на першу сходинку, був шостим із оборотом у 2,6 млрд євро.

У Лондонському Сіті, одному з найбільших фінансових центрів світу, попереджали про такі наслідки виходу з єдиного ринку ЄС без необхідного унормування торгівлі послугами, зокрема, фінансами, які до Brexit забезпечували понад 10% податкових надходжень Британії.

Представники біржі очікують, що “зсув” фінансів з Лондона в Амстердам залишиться сталим, оскільки ЄС притримується позиції щодо торгівлі номінованих у євро акцій лише у ЄС.

Водночас, розрив може зменшитися після початку торгівлі швейцарськими акціями у Лондоні цього місяця, денний обсяг торгівлі якими наразі становить 250 млн євро.

Джерело: Економічна правда

Back to top button