Світ

Американські військові під час спецоперації знищили лідера “Ісламської держави”

Дональд Трамп подякував за допомогу в операції Росії, Сирії, Туреччині, Іраку та сирійським курдам

Лідер “Ісламської держави” Абу Бакр аль-Багдаді загинув під час спецоперації, проведеної в сирійській провінції Ідліб недалеко від кордону з Туреччиною.

Про це повідомив президент США Дональд Трамп, – інформує 1NEWS.

“Абу Бакр аль-Багдаді – мертвий. Він помер, підірвавши себе і трьох своїх дітей”, – зазначив Дональд Трамп на пресконференції.

За словами Дональда Трампа, Абу Бакр аль-Багдаді втікав від переслідування тунелем разом з трьома дітьми, і розуміючи, що опинився у пастці, привів у дію пояс смертника, підірвавши себе та дітей. Рештки тіла аль-Багдаді внаслідок вибуху були розкидані у тунелі.

“Він помер як собака, як боягуз. Він загинув після того, як забіг до тунелю, з якого не було виходу, верещав, плакав і кричав увесь шлях, – розповів Дональд Трамп. – Вбивця, який так сильно намагався залякати інших, останні свої хвилини провів у цілковитому страху, в цілковитій паніці та жаху, переляканий американськими військовими, які прийшли за ним”.

Президент США повідомив, що жоден з американських військових не загинув під час операції, але була поранена одна з собак, яка переслідувала очільника “Ісламської держави”.

Натомість, за словами Дональда Трампа, було вбито кілька прихильників аль-Багдаді і отримано корисну інформацію про угруповання.

Окрім того, з будинку, в якому переховувався очільник “ІД”, вивели живими та неушкодженими 11 дітей.

Президент США пообіцяв відплату іншим лідерам джихадистів.

“Ці дикі монстри не оминуть своєї долі, і суду перед Богом”, – окреслив він їхнє майбутнє.

Дональд Трамп подякував за допомогу в операції Росії, Сирії, Туреччині, Іраку та сирійським курдам.

В операції брали участь лише американські військові, які прибули до схованки очільника “ІД” на восьми гелікоптерах. За словами Дональда Трампа, сирійські курди допомогли успіху операції збором розвідувальної інформації.

Селянин з села Баріша в провінції Ідліб на північному заході Сирії раніше описав BBC військову операцію, яка відбулася пізно в суботу ввечері.

За його словами, гелікоптери розпочали штурм, який тривав 30 хвилин, вистріливши ракетами по двох будинках і зрівнявши з землею ще один, перш ніж почали діяти спецпризначенці на землі.

Командир курдських “Сирійських демократичних сил” Мазлум Абді повідомив у неділю у Twitter, що “історична успішна операція” стала результатом “спільної розвідувальної роботи” з США. За його словами, підготовка до операції тривала п’ять місяців.

Туреччина також заявила, що координувала зусилля з американськими військовими перед операцією, назвавши суботу “хорошим днем для гарних хлопців”.

Рейд був здійснений американськими силами спеціальних операцій після того, як вони отримали “актуальну розвідувальну інформацію”, повідомляє Newsweek з посиланням на неназвані джерела.

Сирійська обсерваторія з прав людини, група з моніторингу, що базується у Британії, повідомила, що в результаті обстрілів з гелікоптерів загинуло дев’ять людей поблизу села в сирійській провінції Ідліб, де були “групи, пов’язані з угрупованням “Ісламська держава”.

Джерело: ВВС Україна

Останні новини

Back to top button