Світ

Американські спецслужби намагались завербувати російського олігарха

Процес «вербування» Олега Дерипаски був тривалим і відбувався з 2014 по 2016 роки

Газета The New York Times дізналася, що ФБР і Мін’юст США намагалися зробити російського олігарха Олега Дерипаскусвоїм інформатором у справі про зв’язки президента Дональда Трампа з Росією.

Процес «вербування» був тривалим і відбувався з 2014 по 2016 роки незадовго до внесення Дерипаски і його компанії «Русал» до списку санкцій, – повідомляє 1NEWS.

Як розповіли виданню колишні і діючі чиновники, а також люди з оточення російського бізнесмена, американські спецслужби пропонували Дерипасці допомогу в отриманні візи в США і вирішенні інших юридичних проблем. Натомість вони хотіли отримати від бізнесмена «інформацію про російську організовану злочинність, а пізніше – про участь Росії в кампанії Дональда Трампа в 2016 році».

Зокрема, спецслужби хотіли з’ясувати у Дерипаски, чи був колишній керівник штабу Трампа Пол Манафорт сполучною ланкою між передвиборчою кампанією Трампа і Кремлем. З цією метою агенти ФБР без запрошення відвідали будинок бізнесмена в Нью-Йорку, але той назвав припущення спецслужб безглуздими і не захотів зустрічатися з ними ще раз. Джерело видання додає, що бізнесмен доповів про спроби вербування російській владі.

За інформацією газети, спроба завербувати Олега Дерипаску була частиною більш широких зусиль з оцінки можливої співпраці з іншими найбагатшими людьми Росії, які пов’язані з президентом Путіним.

Джерело: Коммерсант

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close