Світ

Amazon виграла суд проти Єврокомісії

Вимогу Єврокомісії щодо додаткової сплати компанією Amazon 250 мільйонів євро податків анульовано

Американська інтернет-компанія Amazon перемогла в судовій суперечці з Європейською Комісією (ЄК) щодо обсягів сплати податків компанією в Люксембурзі.

Згідно з оголошеним вироком Європейського суду, вимогу Єврокомісії щодо додаткової сплати компанією Amazon 250 мільйонів євро податків анульовано, – інформує 1NEWS.

Свою тодішню вимогу єврокомісари обґрунтовували начебто наявними в Люксембурзі податковими преференціями для Amazon.

Утім, в оголошеній ухвалі Європейського суду сказано, що жодних преференцій для європейського представництва американського інтернет-велетня не було.

Водночас компанія Amazon у своїй заяві привітала рішення суду, наголосивши, що ця ухвала у згоді з “давньою позицією” інтернет-велетня, згідно з якою компанія “дотримується всіх чинних законів і що до Amazon не має жодного особливого ставлення”.

Натомість єврокомісарка з питань конкуренції Маргарете Вестагер, своєю чергою, заявила, що вона вивчить нинішнє рішення суду ЄС, перш ніж подавати апеляцію до вищої судової інстанції.

Судовий розгляд стосувався, зокрема, податкової структури, що використовувалася Amazon в Європі. Торговельна онлайн-платформа проводили всі свої продажі в Євросоюзі через операційну компанію Amazon EU SARL, яка виплачувала роялті зареєстрованої в Люксембурзі материнської компанії – Amazon Europe Holding Technologies SCS, і вираховувала суму роялті з оподатковуваного доходу.

Натомість в Єврокомісії порахували, що компанія Amazon завищувала суму роялті, щоб знизити розмір оподатковуваного доходу.

Таку можливість, на думку регулятора, компанії давала податкова угода з владою Люксембургу, укладена ще 2003 року та подовжена 2011 року.

Тож єврокомісари зажадали від Amazon компенсувати Люксембургу недоплачені податки на суму 250 мільйонів євро плюс відсотки за вісім років.

А компанія Amazon запевняла під час судової тяганини, що “не користувалася особливим ставленням влади Люксембургу і сплачувала податки в повному обсязі згідно з законодавством країни й міжнародним податковим законодавством”.

Нинішнє рішення Європейського суду стало другою поразкою Єврокомісії, що намагається змусити великі технологічні компанії платити більше податків в Європі.

Торік той самий суд скасував рішення Єврокомісії від 2016 року, згідно з яким американська технологічна корпорація Apple повинна була відшкодувати уряду Ірландії незаконно отримані податкові субсидії на суму 13 мільярдів євро.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button