Світ

Афганістан опинився на межі голоду

Країна перебуває в жорсткій залежності від продовольчої допомоги з-за кордону, з якою почалися перебої після приходу до влади "Талібану"

Афганістан, влада в якому перейшла до радикального ісламістського руху “Талібан”, стоїть на межі гуманітарної катастрофи.

Про це заявив координатор гуманітарної допомоги в Афганістані за лінією ООН Раміз Алакбаров, – інформує 1NEWS.

За його словами, головною проблемою афганців є нестача продовольства – більше половини з них не знають вранці, чи вдасться їм сьогодні поїсти.

Країна перебуває в жорсткій залежності від продовольчої допомоги з-за кордону, з якою почалися перебої після приходу до влади “Талібану”.

Попри закриття кабульського аеропорту, ООН знаходить способи доставити продовольство в Афганістан – на вантажівках з Пакистану або через аеропорт Мазарі-Шаріфа. Однак їжі все одно бракує: за словами Алакбарова, продуктів харчування, що є на складах ООН в Афганістані, вистачить лише до кінця місяця.

“Тільки для того, щоб задовольнити першочергові потреби в продовольстві, терміново необхідно знайти 200 мільйонів доларів – тільки щоб нагодувати найбільш нужденних. А найбільше потребують допомоги діти”, – зазначив координатор ООН, закликаючи світову спільноту прийти на допомогу.

Ситуація ускладнюється тим, що більшість співробітників ООН в Афганістані – жінки, які не скрізь змогли продовжити свою роботу після взяття країни під контроль “Талібаном”. Нова влада Афганістану не може забезпечити безпеку жінок на всій території країни, незрозумілим залишається й ситуація з дотриманням їхнього права на роботу.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button