Світ

Україна потрапила у групу ризику валютної кризи

Про це йдеться в огляді аналітиків японського Nomura Holdings

7 країн з економікою, що розвивається, – Шрі-Ланка, Південно-Африканська Республіка, Аргентина, Пакистан, Єгипет, Туреччина і Україна – схильні до ризику валютної кризи.

Про це йдеться в огляді аналітиків японського Nomura Holdings, передає 1NEWS.

П’ять держав з цього переліку уже переживають валютну кризу або виконують програму Міжнародного валютного фонду. В їх число не входять ПАР та Пакистан.

Найменшою мірою ризику кризи схильні ринки 8 країн, що розвиваються, – це Бразилія, Болгарія, Індонезія, Казахстан, Перу, Філіппіни, Росія і Таїланд, повідомляють аналітики банку на чолі з Робертом Суббараманом.

“З огляду на те, що інвестори приділяють більше уваги ризикам ринків, що розвиваються, важливо не об’єднувати всі країни emergency market в однорідну групу. Модель виявила довгий список країн, де ймовірність повномасштабної кризи дуже невелика”, – йдеться в звіті.

Аналітики Nomura прийшли до таких висновків, використовуючи модель раннього виявлення валютних криз під назвою “Дамокл”, яка була розроблена для 30 країн, що розвиваються.

У моделі використовуються різні показники, в тому числі валютні резерви, рівні заборгованості, процентні ставки і покриття імпорту.

Джерело: Економічна правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close