Світ

85 млн осіб можуть втратити роботу в найближчі роки через автоматизацію виробництва

Експерти Всесвітнього економічного форуму склали список найважливіших тенденцій, які визначатимуть ситуацію на глобальному ринку праці у найближчі п’ять років. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Деякі зміни відбудуться внаслідок пандемії, але всі головні тренди так чи інакше вже були зумовлені технологічним прогресом, повідомляє Центр новин ООН.

Автоматизація

На думку експертів, автоматизація виробництва відбувається набагато швидше, ніж очікувалося. І на тлі пандемії цей процес лише прискорився. Через це роботу в найближчі п’ять років втратять 85 млн осіб. Очікується, що у 2025 році робота буде розподілена приблизно порівну між людьми та машинами.

“Революція роботів”

Також експерти прогнозують, що одночасно в результаті “революції роботів” на глобальному ринку праці буде створено 97 млн нових робочих місць. Більшість з них, відповідно, – у сфері штучного інтелекту. Багато нових посад будуть пов’язані також зі створенням контенту для соціальних мереж. Серед інших сфер діяльності, перспективних з точки зору пошуку роботи – “зелена економіка”, сфера послуг, маркетинг, сфера продажу та інженерна справа.

Аналітичне мислення, креативність і гнучкість

Саме ці якості у найближчі п’ять років роботодавці найбільше цінуватимуть у своїх співробітників. Також претендентам роботи не зашкодять стресостійкість і здатність до навчання.

Перепідготовка кадрів

Майже половині всіх працівників у світі потрібно буде пройти різні курси підвищення кваліфікації та програми перепідготовки. Саме на додатковому навчанні співробітників зосередять свої зусилля найбільш конкурентоспроможні компанії.

Віддалена робота

Приблизно 84% роботодавців у найближчі п’ять років переведуть частину своїх співробітників на віддалену роботу. Йдеться приблизно про 44% робочої сили. При цьому деякі керівники вважають, що це може негативно позначитися на продуктивності праці, і співробітникам знадобиться час на те, щоб адаптуватися до нових умов.

У зв’язку з пандемією мільйони людей по всьому світу працюють сьогодні з дому. Але не все так гладко в дистанційній роботі. На думку експерта Міжнародної організації праці Сьюзан Хайтер, стирається грань між робочим і особистим часом, через це багато хто відчуває стрес, що призводить до різного роду психологічних проблем. Людям доводиться розриватися між роботою і сім’єю, коли всі справи вимагають уваги одночасно.

Останні новини

Back to top button