Світ

25 жовтня розпочинаються найбільші військові навчання НАТО за останні 30 років

У навчаннях у Норвегії візьмуть участь 65 кораблів, включно із американським авіаносцем, 250 літаків і вертольотів, 10 тисяч одиниць техніки та 50 тисяч особового складу з усіх країн альянсу

«Trident Juncture-18» – це перевірка швидкості, потужності й координованості об’єднаних військ альянсу на випадок нападу на одну з держав-союзниць. І хоча офіційно в НАТО не підтверджують, що саме Росія є основною причиною цих маневрів, проте агресія цієї країни й стримування і оборона від створених нею загроз будуть відпрацьовані на землі, в повітрі й на морі чисельними збройними силами країн Північноатлантичного альянсу.

Про це розповідає 1NEWS.

У цих найбільших із часів завершення Холодної війни військових навчаннях НАТО візьмуть участь усі члени альянсу, а також дві держави, що не входять до його складу: Швеція і Фінляндія. Маневри «Trident Juncture-18» будуть побудовані за сценарієм реагування на випадок нападу на одну з держав-союзниць, що відповідає статті 5 угоди НАТО (щодо колективної оборони – ред.).

І якщо ніде не йдеться про те, що відпрацьовуватиметься саме потенційний напад на державу НАТО зі сходу, на це вказує той факт, що перші навчання «Trident Juncture» були здійснені наприкінці 2015 року – в розпал війни в Україні, розв’язаної Росією. Інший елемент, що вказує на справжню мету маневрів, – НАТО випробовуватиме свої операційні спроможності швидкого розміщення військ саме на східних кордонах. Адже стратегія альянсу базується на підтримці й захисті з боку всіх 29 країн-союзниць, що надається одній державі, на яку здійснений напад.

Тож у навчаннях у Норвегії візьмуть участь 65 кораблів, включно із американським авіаносцем, 250 літаків і вертольотів, 10 тисяч одиниць техніки та 50 тисяч особового складу з усіх країн альянсу. «Театр» спланованих бойових дій розміщений на чималій відстані від російських кордонів. Але на «російський фактор» цих маневрів вказує й те, що там залучені всі 29 країн-союзниць, включно із партнерами НАТО – Фінляндією та Швецією – двома державами, що перебувають на передньому плані загрози з боку Росії.

Командувати навчаннями «Trident Juncture-18» із борту американського авіаносця буде адмірал Джеймс Фоґґо, командувач Об’єднаного командування Об’єднаних збройних сил НАТО – Неаполь, одного з двох таких командувань у Європі.

Джерело: Радіо “Свобода”

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close