Світ

16 нових штамів коронавірусу виявлено у Кенії

Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що в країні може циркулювати 16 нових штамів коронавірусу, які мають унікальний характер і поки ще не зустрічалися в інших частинах світу, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

“Вчені Кенійського інституту медичних досліджень попередили, що у країні можуть циркулювати особливі варіанти коронавірусу, повністю відмінні від тих, що виявлені у Великій Британії і Південній Африці”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що хоча результати є попередніми, дослідники говорять, що конкретний варіант, обраний в зразках, зібраних в окрузі Таїта-Тавета на південному сході країни, не тільки унікальний для Кенії, але, ймовірно, буде поширюватися в інших частинах країни.

Тепер команда вчених з інституту заявляє, що якщо результати Таїти підтвердяться, новий варіант може поширюватися непомітно.

“Використовуючи зразки від більш ніж 200 осіб з восьми округів (Найробі, Каджіадо, Кіліфі, Таїта-Тавета, Тана Рівер, Момбаса, Квал і Ламу) в період з червня по жовтень, команда визначила 16 циркулюючих штамів (коронавірусу – ред.). З них 12 були записані як унікальні”, – наголошується у повідомленні.

Так, доступні геномні дані, отримані у результаті секвенування 205 зразків назального генома, взятих з восьми округів в період з червня по жовтень минулого року, виявили 16 циркулюючих штамів.

“Команда зазначила, що хоча чотири варіанти продовжували переважати серед інфекцій в країні з моменту реєстрації першого випадку у березні, решта 12 – не поширені на місцевому рівні, щоб викликати велику кількість випадків, зокрема, станом на жовтень 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що особливість нових штамів полягає в тому, що вони здатні швидко поширюватися і у початковій фазі захворювання їх важко визначити.

“Вірус, мабуть, викликав досить велику кількість інфекцій в Таїті. Ми не бачили цей варіант більше ніде у світі”, – пояснив один з учасників досліджень Чарльз Аготі, додавши, що команді ще належить дізнатися, чи має генетична зміна будь-яке значення для того, наскільки адаптованим може бути вірус.

 

 

 

 

 

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button