Світ

155 мільйонів людей у світі на межі голодної смерті

Причиною погіршення ситуації назвали пандемію, економічну кризу і військові конфлікти, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Майже 155 мільйонів людей в 55 країнах світу опинилися на межі голодної смерті в 2020 році, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Це приблизно на 20 мільйонів осіб більше, ніж роком раніше. Експерти заявляють про п’ятирічний максимумі. У 2016 році мова йшла про 94 мільйонах жителів планети.

Причиною погіршення ситуації назвали пандемію, економічну кризу і військові конфлікти.

Фахівці ФАО ООН відзначають затяжний характер почастішалих криз і закликають світову спільноту до радикальних реформ.

“Пандемія Covid-19 продемонcтрувала крихкість глобальної продовольчої системи і необхідність створення більш справедливих, стійких і життєздатних систем, щоб забезпечити здоровим і стабільним живленням 8,5 мільярда людей до 2030 року”, – йдеться в заяві ФАО.

Відзначається, що дві третини людей, яких торкнулася продовольча криза, – жителі африканського континенту.

У тяжкому становищі в 2020 році опинилися близько 133 000 жителів Буркіна-Фасо, Ємену та Південного Судану. Гуманітарні експерти закликають світову спільноту вжити термінових заходів, щоб не допустити масову загибель людей від голоду в цих країнах.

Важка ситуація збережеться в 38 державах: гострий дефіцит продовольства відчувають 28 мільйонів людей. 75% з них проживають в таких країнах як:

  1. Афганістан,
  2. Гаїті,
  3. Демократична Республіка Конго,
  4. Ефіопія,
  5. Південний Судан,
  6. Судан
  7. Зімбабве.

Також голод загрожує і Сирії, але через багаторічний збройний конфлікт в організації немає по ній достовірних даних.

Найбільш гостро ситуація з нестачею продовольства торкнулася неповнолітніх. У 2020 році понад 75 мільйонів дітей у віці до п’яти років відставали в рості і розвитку, більше 15 мільйонів страждали від виснаження.

У ФАО також назвали головні причини голоду:

  1. Збройні конфлікти – як і раніше залишаються на першому місці серед причин гострого браку продовольства. Через війни на межі голодної смерті сьогодні майже 100 мільйонів чоловік.
  2. Коронавірус вийшов на друге місце в антирейтингу – 40 мільйонів.
  3. Екстремальні погодні явища (навала пустельної сарани, зміна клімату та ін.) знаходяться на третьому місці – 15 мільйонів.

 

 

 

Back to top button