Спорт

Євро-2020 спровокувало спалах коронавірусу

У 7 країнах Європи зафіксовано понад 2,5 тисячі випадків інфікування коронавірусом, які можуть бути пов'язані з футбольною першістю

Чемпіонат Європи з футболу сприяє зростанню числа заражень коронавірусом на континенті.

Такого висновку дійшли експерти Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC) за результатами спостережень упродовж перших трьох тижнів Євро-2020, – інформує 1NEWS.

За цей період у 7 країнах Європи зафіксовано понад 2,5 тисячі випадків інфікування коронавірусом, які можуть бути пов’язані з футбольною першістю.

Наймасовіші випадки зараження SARS-CoV-2, які пов’язують з ЧЄ, зареєстровані в Шотландії – 1991. Збірна Шотландії зіграла два матчі групового турніру на стадіонах в Лондоні й Глазго.

Дельта-варіант ще не почав поширюватися, коли складалися плани проведення матчів Євро-2020 за участю десятків тисяч глядачів на стадіонах. Тепер у Великобританії більшість нових випадків зараження припадає на високо заразний дельта-варіант.

У Фінляндії у зв’язку з футбольним чемпіонатом Європи виявлено 436 випадків зараження коронавірусом – більшість з них після того, як фінські фанати відвідали матч за участю своєї збірної, що відбувся в Санкт-Петербургу. Невелике число заражень виявлено в Данії, Франції, Швеції, Хорватії та Нідерландах.

Експерти не можуть точно визначити, де саме заразилися футбольні фанати. На їхню думку, це могло статися як на стадіонах, так і в фан-зонах, під час поїздки до місця проведення матчу, або ж під час приватних зустрічей до або після матчів.

Поїздки фанатів на матчі в країни з менш сприятливою епідеміологічною ситуацією можуть сприяти поширенню вірусу після повернення їх додому.

Загалом рішення про проведення ЧЄ було “політичним”, зумовленим тим, “на який ризик була готова піти” влада країн, які приймали у себе матчі турніру.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button