Вбивчий удар від фаната Шевченко: “Шахтар” програв в Римі

Донецький “Шахтар” не зумів вдруге у своїй історії пробитися до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. На римському “Стадіо Олімпіко” українська команда у меншості зазнала мінімальної поразки від місцевої “Роми” – 0:1. Завдяки правилу так званого виїзного гола в наступний раунд вийшли італійські “вовки”.

Могильником “гірників” став боснійський форвард і затятий фанат Андрія Шевченка Едін Джеко, який забив єдиний гол у Римі і заробив вилучення для Івана Ордець на 79-й хвилині матчу. Цікаво, що свої подвиги бомбардир “вовків” провернув на очах кумира: наставник збірної України спостерігав за зустріччю з трибун.

1News ділиться спостереженнями від гри українців в Римі.

ЯК У ХАРКОВІ

Донецька команда, як і в “першій столиці”, видала абсолютно два різних тайми. Тільки тепер “оранжево-чорні” краще виглядали до перерви. “Шахтар” впевнено контролював м’яч, вбиваючи час і змушуючи свого суперника багато грати у відборі і просто бігати даремно.

Було видно тренерська ідея Паулу Фонсека. Гості не тільки виділялися контролем м’яча, але і постійними спробами змусити “Рому” оголити лінію оборону. Тренер італійців відверто нервував і висловлював повне невдоволення грою своїх підопічних.

Другий тайм для “гірників” перетворився в якийсь броунівський рух. Склалося враження, що після пропущеного м’яча “Шахтар” довго не міг відійти від початкового плану. З причини того, що італійці великою групою гравців відійшли до свого штрафного, гості практично не намагалися піти вперед солідними силами. Як підсумок “оранжево-чорні” жодного разу не потрапили в створ воріт.

ПРОВАЛ МАРЛОСА

Мабуть, найголовніше гнітюче враження в грі донецької команди залишили дії українського бразильця. Марлос фактично залишив свою команду в меншості. Хавбек діяв незвично прогнозовано, постійно втрачаючи м’яч у найпростіших ситуаціях. Кількість обрізок від футболіста просто зашкалювало.

У чому причина такого перфомансу від гравця збірної України, ще належить розібратися. Але це був явно найгірший матч Марлоса в сезоні. До того ж римлянам вдалося практично виключити з гри капітана “Шахтаря” Тайсона. Як не старався Боксер собі знайти вільний простір, йому це так і не вдалося.

ПЕРЕЛАМНИЙ СЕЗОН

Якщо говорити про виступ “Шахтаря” в Лізі чемпіонів нинішнього сезону, то варто відзначити безсумнівний успіх команди Фонсекі. Пробитися в плей-офф з групи з “Манчестер Сіті” і “Наполі” – дорогого коштує. Особливо, якщо врахувати той факт, що відразу після жеребкування всі відводили “гірникам” боротьбу за третє місце.

Однак із сумом доводиться констатувати, що в такому вигляді ми спостерігали за “Шахтарем” в найпрестижнішому європейському клубному турнірі в останній раз. Влітку “гірників” чекає серйозне оновлення складу.

Ще до стартового свистка в Римі гендиректор “Шахтаря” Сергій Палкін оголосив про відхід з клубу Фреда. Бразильський мотор “оранжево-чорних” продовжить кар’єру в одному з клубів Манчестера. Крім того, свою останню гру в сезоні зіграв Бернард. Він вирушає до Бразилії на операцію, щоб встигнути відновитися до ЧС-2018, а його контракт з “гірниками” закінчується цього літа.

Нарешті, не факт що залишиться в команді Тарас Степаненко, на якого претендує цілий ряд європейських клубів. Та й з продовженням контракту Паулу Фонсека не все так просто …

Джерело: Обозреватель