Спорт

Уряд запланував, щоб Україна в медальному заліку на Олімпіадах займала місце нижче 21-го

Кабінет Міністрів України прийняв стратегію розвитку фізичної культури і спорту до 2028 року. Реалізація плану розрахована на три етапи: перший – 2021-2022 роки, другий – 2023-2024 роки, третій – 2025-2028 роки. Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт підкреслив, що дана схема удосконалить систему підготовки спортсменів і тренерів.

Втілення стратегії дасть змогу комплексно підійти до розвитку сфери фізичної культури і спорту з використанням інклюзивного підходу та рівних можливостей для всіх груп населення. Також удосконалить систему підготовки спортсменів, тренерів та менеджерів. Особливу увагу буде зосереджено на популяризації та широкому залученні різних груп населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом.

Крім того, визначено завдання, які будуть вирішуватися за п’ятьма напрямками. Серед них – популяризація фізичної культури і спорту, підготовка спортсменів до участі в топових спортивних змаганнях, створення мережі спортивної інфраструктури світового рівня, забезпечення сфери фізичної культури і спорту кваліфікованим кадровим потенціалом.

Що стосується очікуваних результатів, то в Кабміні планують: збільшити відсоток населення, яке буде регулярно займатися спортом, до 30%, створити п’ять сучасних центрів підготовки спортсменів (Центр-Схід-Захід-Південь-Північ), посилити систему боротьби з вживанням допінгу в спорті, а також провести в Україні не менше 80 міжнародних змагань. Також стали відомі цілі для олімпійців – Україна в медальному заліку на Олімпіадах не повинна займати місце нижче 21, а на Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх іграх синьо-жовті повинні увійти в топ-10 країн.

Back to top button