Спорт

Українські яхтсмени розпочали підготовку до сезону

З послабленням карантину спортивне життя міста маленькими кроками повертається. Наприклад, яхтсмени нарешті спустили свої човни на воду і вже борознили Дніпро, інформує 1NEWS.

“Південна регата” існує чотири роки і цьогоріч мала святкувати міні-ювілей. Втім, через пандемію коронавірусу любителі поганяти під білим трикутником не вийшли на воду. Готуючись до змагань, котрі попередньо перенесені на кінець червня, екіпаж “Пегасу” залюбки погодився показати нам все те, що зазвичай залишається поза кадром.

Тільки-но ми відійшли від берега команда піднімає вітрила. На яхті такого класу їх може бути чотири. Втім, для прогулянки достатньо стакселя, що попереду, й основного вітрила — гроту, на самій щоглі. Після того, як вітрила підняті — подорож розпочато.

Швидкість напряму залежить від вітрил, завдяки якими, висловлюючись мовою яхтсменів, вони “ловлять вітер” змінюючи кут нахилу. Коли яхта відходить далеко від берега і немає поривів вітру екіпаж лише слідкує за курсом та кутом нахилу вітрил. Це час для справжнього відпочинку. Та не завжди вітрильні гонщики потрапляють у потрібну погоду.

Закінчується подорож опусканням вітрил. Спочатку екіпаж опускає стаксель, тобто переднє вітрило, а пізніше й грот. Після чого завдяки двигуну яхта заходить в бухту і швартується.

Нині яхтсменам залишається лише сподіватися, що ювілейна “Південна регата” все ж відбудеться і вони нарешті відкриють цьогорічний змагальний сезон

 

 

Back to top button