Україна посіла третє місце на домашньому Чемпіонаті Європи та Африки з вейкбордингу

З 5 по 10 серпня 2019 року в Києві відбулось масштабне спортивне змагання – Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу за версією Міжнародної Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу (IWWF). Турнір відбувся в Клубі УСКК “Україно” на Трухановому острові, більш відомому, як BreakWater.

За результатами змагань українська команда здобула 7 медалей та зайняла 3 місце в командному заліку після Італії та Франції, – інформує 1NEWS.

Важливо відзначити, що за відгуками спортсменів, суддівської колегії та представника Міжнародної Федерації рівень організації Чемпіонату був найкращим за всі роки проведення змагань. Київ прийняв 108 райдерів з 16 країн Європи та Ізраїлю, а збірна України склала 14 осіб.

Найбільше спортсменів приїхали з Італії. Чисельні збірні привезли федерації Великобританії, Франції, Німеччини та Швейцарії. Українці зайняли ключові сходинки, зокрема, у категорії Under 14 girl (до 14 років) українки посіли призові місця – першою стала Олександра Самойленко, другою – Злата Півоваренко, а третьою Нікіта́ Шевчук. Треті місця у інших категоріях посіли: Данило Клещар у Under 14 Boys (до 14 років), Варвара Долініна у Open Women (без вікових обмежень), Дарина Пертс у Over 30 Master Women (від 30 років) та Ірина Клещар у категорії Over 40 Veteran Woman (від 40 років).

Серед сюрпризів – спортсмен з Італії Массіміліано Піффаретті став першим, хто зробив подвійне сальто в історії Чемпіонатів Європи та Африки. Також жителі та гості Києва зможуть відвідати Чемпіонат України, який відбудеться наприкінці серпня в клубі BreakWater на Трухановому острові. Чемпіонат стартує з тренувальних заїздів з 29 серпня по 30 серпня, 31 серпня відбудуться кваліфікаційні раунди, а 1 вересня – фінали усіх груп та нагородження найкращих вейкбордистів України 2019 року.

Чемпіонат Європи та Африки з вейкбордингу щорічно проходить під егідою Міжнародної Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу (IWWF) в одній з країн регіону. IWWF є світовим керівним органом для буксируваних водних видів спорту і має більше 90 членських федерацій по всьому світу.

Він був заснований в 1946 році в Женеві, Швейцарія.

Джерело: Чемпіон