Спорт

У Токіо відкрили Літню Олімпіаду-2020 (ФОТО)

Церемонія відкриття відбулась на майже порожньому Японському національному стадіоні, розрахованому на 68 тисяч місць

Olena Kostevych and Bogdan Nikishin, of Ukraine, carry their country’s flag during the opening ceremony in the Olympic Stadium at the 2020 Summer Olympics, Friday, July 23, 2021, in Tokyo, Japan. (AP Photo/David J. Phillip)

У Токіо відкрили Літні Олімпійські ігри-2020.

Церемонія відкриття відбулась на майже порожньому Японському національному стадіоні, розрахованому на 68 тисяч місць, – розповідає 1NEWS.

На заході були присутні лише кількасот чиновників та високопоставлених осіб, зокрема перша леді США Джилл Байден та президент Франції Еммануель Макрон, та кілька тисяч спортсменів.

Вони мали на обличчі маски, а церемонія почалася з хвилини мовчання на знак ушанування жертв пандемії коронавірусу.

“Так, це відрізняється від того, що ми усі уявляли. Але давайте цінувати цей момент, тому що нарешті ми всі тут разом”, – наголосив президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах.

Він назвав солідарність “світлом у кінці темного тунелю цієї пандемії” та подякував японському народу за те, що “ігри стали можливими”.

Церемонія відкриття тривала понад 4 години.

Відкриття Олімпійських Ігор супроводжувалося яскравими феєрверками та іншими заходами, які підготували організатори перед початком змагань.

феєрверкAP

Актори ОлімпіадаAP

Організатори Олімпіади в Токіо звернули увагу на особливість проведення Ігор в умовах пандемії коронавірусу. І зобразили, яким чином спортсменам доводилося готуватися до них.

ОлімпіадаAP

Паралельно з початком церемонії відкриття у Токіо продовжувалися акції протесту проти проведення Олімпіади. Саме через пандемію коронавірусу.

Олімпіада протестAP

Одним із перших прапорів, які з’явилися під час церемонії відкриття, став японський прапор. Крім того, що Ігри проводяться у столиці Японії, на урочистості прибув імператор Нарухіто.

Прапор ЯпоніїAP

Хоча церемонія відкриття Олімпіади проходила без глядачів, на ній були присутніми біля 1000 віп-глядачів. Імператор Нарухіто зайняв місце у віп-ложі.

НарухітоAP

Після урочистостей на стадіон почали виходити збірні. У тому числі Україна, прапор якої несли Богдан Нікішин та Олена Костевич.

Нікішин КостевичAP

Українські спортсмени пройшли свій шлях, очікуючи на вихід інших збірних.

УкраїнаAP

Найколоритнішими прапороносцями були представники збірної Тонга. Тхеквондист Піта Тауфатофуа обрав оригінальний вигляд для виходу на Національний стадіон у Токіо.

ТонгаAP

Ближче до кінця церемонії відкриття організатори ввімкнули оригінальну підсвітку стадіону. Зверху арену освічували близько 1800 дронів.

ДрониAP

Фінальною точкою церемонії відкриття стало прибуття олімпійського вогню на Національний стадіон. Естафета у Японії розпочалася лише наприкінці березня, і лише у день відкриття він прибув у Токіо – останньою його несла одна з лідерок світового тенісу Наомі Осака.

Осака
Це вже четверта Олімпіада, яку приймає Японія. У 1964 році літні Олімпійські ігри відбулися в Токіо, а зимова Олімпіада 1972 року пройшла в Саппоро, а 1998 року – в Нагано.
Джерело: Суспільне
Back to top button