Спорт

На договірних матчах ФК “Суми” заробили понад 10 млн євро

Протягом півтора року ФК “Суми” практикував договірні поєдинки. За цей термін команда відіграла 30 матчів договірного характеру, передає 1NEWS з посиланням на сюжет телеканалу Футбол 1/2.

“У ситуації з ПФК “Суми” – вони робили ставки і в Україні, і за кордоном, але в основному це відбувалося на азіатських букмекерських ринках. Якщо говорити про оцінки того, скільки люди заробили на цих угодах, то за найскромнішими підрахунками мова йде про 10 млн євро”, – говорить глава комітету з питань етики та чесної гри Франческо Баранка.

ФК “Суми” займався двома видами матч-фіксингу – підкуп арбітрів або суперника, каже Баранка.

“Після цього робили ставку на свою перемогу. Фактично, це була інвестиція, і тоді “Суми” перемагали, а ставка приносила прибуток. І коли вони не платили арбітрам і поступалися – то грали проти себе, на контору, і робили гроші на цьому. Тобто, ПФК “Суми” заробляли і на своїх поразках і на своїх перемогах”, – пояснив він.

У підсумку, “Суми” втратили професійний статус за рішенням КДК ФФУ, але у клуба є ще право на апеляцію.

“В історії українського футболу, в принципі, таких строгих санкцій до клубів не було. Але з огляду на той обсяг договірних матчів, який був зіграний командою за той час, який ми досліджували, він переконав нас у необхідності прийняття саме такого рішення”, – говорить відповідальний секретар КДК ФФУ Ігор Грищенко.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close