‼️ Зловмисники намагаються дістати доступ до поштових скриньок користувачів с…
‼️ Зловмисники намагаються дістати доступ до поштових скриньок користувачів сервісу UKR.NET, надсилаючи фішингові листи начебто від імені техпідтримки
???? Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попереджає про шахрайську активність щодо користувачів сервісу UKR.NET.
Зловмисники начебто від імені технічної підтримки UKR.NET надсилають електронні листи з темою «Помічена підозріла активність @UKR.NET» та додатком у вигляді PDF-файлу з назвою «Попередження про безпеку.pdf» (електронна адреса відправника – account.support.0@ukr.net).
У PDF-документі користувачу погрожують блокуванням поштової скриньки та вимагають підтвердити доступ до поштового акаунту, перейшовши за посиланням. Насправді посилання спрямовує на шахрайський сайт, що імітує вебсторінку поштового сервісу. У разі автентифікації на підробному вебсайті логін та пароль користувача будуть надіслані зловмисникам. Отже, сторонні особи дістануть несанкціонований доступ до електронної поштової скриньки.
Фахівці CERT-UA вжили додаткових заходів з аналізу мережевої інфраструктури, що застосовується для здійснення аналогічних кібератак від 2021 року. В результаті виявили щонайменше 118 пов’язаних доменних імен, зареєстрованих компанією «Internet Domain Service BS Corp» (@internet.bs, Багамські острови).
Щоб мінімізувати вірогідність реалізації загроз щодо громадян України, ідентифіковані доменні імена додано до DNS RPZ зони, яка обслуговується CERT-UA. Також їх передано фахівцям CSIRT-NBU для внесення до DNS RPZ зони «шахрайство».
Активність відстежується за ідентифікатором UAC-0036 (угрупування також відоме під назвами COLDRIVER, CALLISTO) та здійснюється в інтересах спецслужб російської федерації.
???? Фахівці CERT-UA рекомендують користувачам UKR.NET:
???? не переходити за підозрілими посиланнями,
???? налаштувати багатофакторну автентифікацію,
???? перевірити, яким стороннім пристроям / додаткам наданий доступ до поштової скриньки, та вжити інших заходів щодо посилення безпеки.
ℹ️ Більше – на сайті Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України ????
????https://cert.gov.ua/article/4928679
Нагадаємо, раніше CERT-UA виявила та дослідила кібератаку групи UAC-0057 (GhostWriter) на одну із державних організацій України з використанням емблеми Національного університету оборони України.
Також Держспецзв’язку повідомляла про тривале кібершпигунство щодо державних організацій та редакторів українських медіа.