Завершено ремонт у новому корпусі “Охматдиту”: підготовка до відновлення дитячої лікарні триває

Завершення ремонтних робіт в інноваційному корпусі “Охматдит”
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що будівельні роботи в інноваційному корпусі дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”, який постраждав під час атаки на Київ 8 липня 2024 року, завершені.
Про це очільник міністерства розповів на годині запитань до уряду у Верховній Раді.
“Інноваційний корпус “Охматдиту” відновлений на 100%. Зараз триває процес приймання виконаних робіт завідувачами відділень та завершення паперових формальностей, щоб підписати акти й здійснити оплату”, – зазначив міністр.
Віктор Ляшко підкреслив, що після прийняття робіт буде проведена оплата. “Проблем я в цьому надалі не бачу,” – додав він.
“Хочу наголосити, що інноваційний корпус “Охматдиту” ні на день не зупиняв свою роботу. Він продовжував рятувати життя маленьких пацієнтів. Це ускладнювало процес відновлення, адже будувати та лікувати одночасно – завдання не з легких,” – сказав посадовець.
Нагадаємо, капітальний ремонт сучасного лікувально-діагностичного корпусу “Охматдиту” розпочали 9 червня 2025 року. Підрядником стала компанія “Ріола-Модуль ЛТД”, яка вже працювала над цим об’єктом у 2020 році.
Її пропозиція становила майже 293 млн грн, тоді як очікувана вартість закупівлі сягала понад 367 млн грн.
Водночас “Слідство. Інфо” дізналося, що ця компанія фігурує у чотирьох кримінальних справах про розкрадання державних коштів у змові з посадовцями Сумської та Донецької областей.
Відбудова корпусу мала завершитися до кінця 2025 року. За цим процесом стежила спеціально створена наглядова рада, яка з’явилася після скандалу навколо тендеру на ремонт.
Тоді гендиректора лікарні відсторонили, а Міністерство охорони здоров’я розпочало перевірку.
У лютому 2026 року лікарню “Охматдит” очолив Олександр Урін, який виконував обов’язки генерального директора клініки впродовж півтора року.


Коли ж нарешті буде забезпечено якісні умови лікування для дітей, а не тільки обіцяти? Чи не варто вже почати дбати про наше майбутнє?
Супер, але чому так довго? Діти заслуговують на нормальне лікування без затримок.
Нарешті! Сподіваюся, лікування дітей стане ще більш комфортним.