Події

​​Засуджено пілота РФ, який бомбардував цивільні об’єкти Харківщини За публіч…

​​Засуджено пілота РФ, який бомбардував цивільні об’єкти Харківщини

???? За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора пілота збройних сил РФ визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

???? Йому призначено покарання – 12 років позбавлення волі.

???? Також судом задоволено цивільні позови потерпілих – трьох товариств на загальну суму понад 1,1 млн грн.

???? Прокурори в суді довели, що засуджений у березні 2022 року отримав бойовий наказ про знищення цивільних об’єктів на території м. Харкова та Харківської області шляхом бомбардування.

???? Йому надано координати цілі – радіотелевізійна передавальна станція Харків.

???? РТПС Харків та обладнання, розміщене на ній, є цивільним об’єктом, який не використовується у воєнних цілях. Діяльність РТПС Харків безпосередньо пов’язана виключно з наданням послуг, які мають значення для функціонування суспільства та безпеки цивільного населення.

???? Станція забезпечує надання телекомунікаційних послуг, функціонування системи оповіщення та трансляцію телерадіопрограм.

???? Завдяки цьому населення отримує інформацію про загрози виникнення надзвичайних ситуацій, загрози життю або здоров’ю людей та заподіяння шкоди майну, а також рекомендації щодо їх уникнення.

???? Засуджений, розуміючи протиправність бойового наказу, не відмовився від його виконання та здійснив бомбардування РТПС Харків 8 авіаційними бомбами ФАБ-500 загальним тротиловим еквівалентом 2 тонни 400 кг.

???? За наслідками бомбардування телевізійна башта отримала пошкодження металоконструкції, які значно знизили її несучу спроможність та унеможливили подальшу безпечну експлуатацію.

???? 6 березня 2022 року літак Су-34, який пілотував засуджений, був уражений військовослужбовцями Національної гвардії України. Внаслідок цього повітряне судно знищено.

???? Засуджений катапультувався та після приземлення, був затриманий військовослужбовцями Національної гвардії України.

???? Досудове розслідування – ГСУ СБУ.

Більше

Back to top button