Події

Викрито жителя Вінниччини, який, будучи засудженим за виправдовування російсь…

Викрито жителя Вінниччини, який, будучи засудженим за виправдовування російської агресії, вчинив державну зраду

????За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру громадянину у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

????За даними слідства, підозрюваний – житель Хмільницького району Вінниччини, якого у березні 2023 року засуджено за виправдовування збройної агресії рф (ст. 436-2 КК України). Під час відбування умовного терміну покарання він вчинив злочин проти основ національної безпеки України.

????Чоловік встановив контакт із представником так званого «Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я». Він функціонує при «Фонді підтримки і захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном», створеному указом президента рф для підтримки «російських співвітчизників», у тому числі надання їм грошової допомоги.

????У травні 2023 року підозрюваний, не погоджуючись з ухваленим йому вироком, електронним зв’язком надіслав придністровському «правозахиснику» матеріали кримінального провадження. У зверненні заявив, що правоохоронні та судові органи України порушили його права.

????У відповідь чоловіка запевнили, що організація надаватиме щомісячну грошову допомогу у розмірі 2285 російських рублів. Натомість він зобов’язувався збирати відомості про українські Сили оборони і об’єкти критичної інфраструктури на території Вінницької області та передавати їх іноземній організації.

????Упродовж липня-жовтня підозрюваний надав «замовнику» інформацію про розташування об’єктів залізниці, енергетики, поліції та охорони здоров’я у своєму регіоні. За це на особисту банківську картку отримав близько 3,3 тис грн.

????Наразі суд застосував до нього запобіжний захід у виді тримання під вартою.

????Досудове розслідування – Управління СБУ у Вінницькій області.

Back to top button