Події

​​⚡️Разом – на захисті кіберпростору: Держспецзв’язку та НКЦК підписали угоду пр…

​​⚡️Разом – на захисті кіберпростору: Держспецзв’язку та НКЦК підписали угоду про співпрацю з ENISA

Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України уклали Робочу угоду з Агентством Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA).

Угода передбачає короткострокові структуровані заходи співпраці, а також відкриває шлях до довгострокового узгодження політики кібербезпеки та підходів до її реалізації.

Зокрема, це:

✔️Підвищення обізнаності та розбудова потенціалу для посилення кіберстійкості: забезпечення участі представників третіх країн у навчаннях або тренінгах з кібербезпеки на рівні ЄС, можливі відрядження, обмін та просування інструментів і програм з підвищення обізнаності в галузі кібербезпеки.

✔️ Обмін найкращими практиками для забезпечення гармонізації законодавства та імплементації (серед іншого – NIS2 у кіберсфері, а також у таких секторах, як телекомунікації та енергетика).

✔️ Обмін знаннями та інформацією щодо ландшафту загроз кібербезпеці для підвищення загальної обізнаності про ситуації тощо.

???? «Ми високо цінуємо співпрацю з ENISA та підтримку, яку країни ЄС надають Україні. Кіберпростір став повноцінною складовою війни, яку росія розпочала проти України. Ця війна також дала всьому світу чітке розуміння того, що цивілізований світ тільки разом може протистояти агресії в кіберпросторі. Ми готові обмінюватися інформацією та ділитися досвідом України у першій у світі кібервійні, щоб допомогти кожній країні стати сильнішою перед обличчям нових загроз», – підкреслив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Більше – на сайті Держспецзв’язку за посиланням ???? https://cip.gov.ua/ua/news/razom-na-zakhisti-kiberprostoru-derzhspeczv-yazku-nkck-ta-enisa-pidpisali-ugodu-pro-spivpracyu

Back to top button