Підсумки 30.05: Знищення катерів і допомога ФРН
Фото: РБК-Украина
Бійці ГУР “прорідили” російських Тунців дронами Magura V5
Два російські катери не підлягають відновленню після ударів Magura V5; Німеччина анонсувала новий пакет озброєнь на 500 мільйонів євро. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Українські військові знищили російські катери
Спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони України ліквідували два російських катери типу КС-701 Тунєц за допомогою ударних морських дронів Magura V5. З метою знешкодження морських дронів на підході до бухти Вузька росіяни в Криму 32 рази підіймали в небо бойову авіацію, зокрема – літаки Су-27/30/35, МіГ-29, Бе-12, Ан-26 та гелікоптери Ка-27/29 і Мі-8. Також ворог хаотично застосовував стрілецьку зброю та 30-мм гармати.
Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України уточнило, що внаслідок удару морськими дронами Magura V5 у Криму було знищено два російські катери КС-701 Тунець, ще два – уражено. У ГУР зазначили, що росіяни використовували ці катери для логістики та патрулювання акваторії біля тимчасово окупованого півострова.
Тунєц – дизельний катер з алюмінієвим корпусом. Довжина – 8,8 м, ширина – 2,5 м, пасажиромісткість – до шести осіб. Такі катери переважно перебувають у використанні російських прикордонників та МНС.
Німеччина оголосила про надання нового пакету військової допомоги для України
Новий пакет допомоги включатиме танки leopard, ракети до зенітно-ракетних комплексів IRIS-T, безпілотники, артилерійські боєприпаси, стрілецькі набої та запчастини то гаубиць та бронетехніки. Німеччина також профінансує курси підготовки для українських техніків. Пакет також включає фінансування супутникового зв’язку без перешкод.
Чехія наростить відправку снарядів в Україну
Збройні сили України зможуть отримувати від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру щомісяця у межах чеської ініціативи. Про це заявили в Міністерства закордонних справ Чехії. Українські військові отримають перші снаряди в рамках ініціативи вже у червні.
Росіяни вдарили по будівлі навчального закладу Харківщині
Ворог завдав удару по прифронтовому населеному пункту Борівської громади Ізюмського району. Внаслідок обстрілу сталася руйнація одноповерхової будівлі навчального закладу та пожежа на площі близько 600 кв.м.
Найбільша активність ворога і надалі спостерігається на Покровському напрямку
Найгарячіша зона на мапі бойових дій – район села Новоолександрівка на Донеччині, де наразі наші воїни відбивають три ворожі штурми, повідомляє Генштаб ЗСУ. Тут агресор підтримує високу інтенсивність атак і 12 разів намагався покращити тактичне положення.
Також після паузи російські військові знову почали штурмувати острів Нестрига в Херсонській області, над яким Сили оборони встановили контроль 28 квітня.
Стало відомо, скільки засуджених вже відправилися на фронт
В Україні 775 засуджених вже поступили на службу в Збройних сил. Служити у ЗСУ захотіли найбільше засуджених, які відбувають покарання в установах у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.
СБУ викрила міжнародне угруповання хакерів-вимагачів
Служба безпеки та ФБР спільно з правоохоронними органами Великої Британії та ЄС провели масштабну спецоперацію у восьми країнах Європи. У результаті спільних дій викрито більше 30 учасників транснаціональних хакерських угруповань, які займалися розробкою та розповсюдженням зловмисного програмного забезпечення. Хакери викрадали у відомих компаній таємну інформацію, а потім вимагали гроші за її нерозголошення. В Україні проведено обшуки у трьох фігурантів, виявлено техніку з доказами злочинних дій.
У російському полоні наразі перебуває 31 український журналіст
Станом на сьогодні медійна ініціатива за права людини встановила 31 медійника, викраденого Росією на окупованих територіях України. У багатьох випадках доля цих людей залишається невідомою. Інформацію про їхнє місце перебування і стан здоров’я не можуть отримати ані рідні, ані правозахисники.
Україна зупинила експорт цукру до Євросоюзу
Уряд ввів ліцензування експорту до держав-членів Європейського Союзу деяких продуктів, серед яких цукор. Рішення прийняте задля дотримання умов експорту окремих товарів на митну територію ЄС у рамках дії тимчасових заходів лібералізації торгівлі. Експорт українського цукру до ЄС досяг 262 600 т – обсягу, визначеного в ЄС як квота України на 2024 рік. При цьому у 2023 році українські виробники експортували до ЄС близько 493 000 т цукру.
В Іспанії ухвалив закон про амністію каталонських сепаратистів
Парламент Іспанії ухвалив закон про амністію, який припиняє юридичне переслідування учасників спроби відокремлення Каталонії у 2017 році. Ухвалення закону передбачає амністію для понад 300 учасників ініціативи, включно з колишнім главою уряду Каталонії Карлесом Пучдемоном.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp