Підсумки 24.04: Бої за Бахмут та нові пріоритети
Україна не може відмовитись від Бахмута, бо це розширить фронт; Мета намірів – отримати більше друзів та побудувати економіку нового покоління. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Зеленський пояснив, чому Україна не може піти з Бахмуту
Україна не може відмовитись від оборони Бахмута, бо його захоплення допоможе російським окупантам розширити фронт. Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, якщо російські війська візьмуть Бахмут, він може стати плацдармом для їхнього наступу на Краматорськ та Слов’янськ.
У свою чергу, командувач Східного угрупування військ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що українські військові в місті Бахмут Донецької області не тільки ведуть оборонні дії, а й активно контратакують, що дає можливість нашим силам знищувати найкращі підрозділи ворога та вигравати час. За його словами, ворог не залишає мету оточити Бахмут і використовує для цього всі можливі сили та засоби аж до тотальної руйнації міста.
У Євросоюзі назвали пріоритетні країни для співпраці
Європейський Союз назвав Бразилію, Чилі, Нігерію та Казахстан пріоритетними країнами для прогресивного розвитку та подальшої співпраці. Зазначається також, що “непублічна мета” намірів – отримати більше друзів та побудувати економіку нового покоління, “не заграючи з автократами”.
У ЄС готові змінити свою позицію щодо Китаю
Міністри закордонних справ Євросоюзу обговорять стратегію подальших відносин із Китаєм. Про це сказав найвищий представник ЄС Жозеп Боррель. Він зазначив, що приводом стала заява китайського посла про право на суверенітет та існування країн, які були частиною Радянського Союзу.
США знизили рівень свого представництва в Раді безпеки ООН
США знизили рівень свого представництва в Раді безпеки ООН під час головування Росії. Тепер Сполучені Штати надсилатимуть на засідання дипломатів нижчого рангу, ніж посол.
Кулеба розповів, що поверне нормальне життя до Європи
Поразка країни-агресора Росії у війні є гарантією нормального життя Європи. Про це сказав глава МЗС Дмитро Кулеба під час Ради міністрів закордонних справ ЄС. Він же закликав прискорити постачання озброєння в Україну та прибрати всі бюрократичні перешкоди на цьому шляху. Кулеба наголосив, що у короткостроковій перспективі Україні необхідно надати більше бронетехніки, артилерійських систем, далекобійної артилерії та боєприпасів, ППО, бойової авіації, невідкладного навчання українських пілотів на F-16.
У МЗС України відповіли Угорщині на заяву про “дозвіл” для України від Москви на членство в НАТО
Спікер Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко відповів на заяву віце-спікера парламенту Угорщини Дори Дуро про “дозвіл Росії” для вступу України до НАТО. Україна має суверенне право вільно обирати засоби безпеки. Він наголосив, що Україна не потребує дозволу Росії, щоб стати членом Альянсу і немає “ніяких об’єктивних причин”, що перешкоджають вступу України до НАТО.
Прем’єр Естонії приїхала до Житомира і заявила, що Україна має бути в НАТО та ЄС
Прем’єр Естонії Кая Каллас на брифінгу з президентом Володимиром Зеленським у Житомирі заявила, що гарантія безпеки Європи – це членство України в НАТО та Євросоюзі. Естонія сподівається, що Україні вдасться запустити переговори про членство в ЄС у 2023 році. Зеленський заявив, що Альянсу необхідно ухвалити позитивне політичне рішення про вступ України, оскільки надійна безпека в Європі “може ґрунтуватися лише на повній визначеності у відносинах на східному фланзі НАТО, насамперед у відносинах між Україною та НАТО”.
Іран відправив у Росію понад 300 000 снарядів та мільйон набоїв за півроку
Іран поставив Росії за останні півроку понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйон патронів Каспійським морем. The Wall Street Journal з посиланням на неназвані офіційні особи на Близькому Сході повідомляє, що дані про постачання були передані США. За словами співрозмовників журналістів, останню партію іранської зброї для Росії було відправлено на початку березня на борту російського вантажного корабля “Расул Гамзатов”.
Через збройні сутички в Судані Євросоюз евакуював своїх дипломатів
ЄС евакуював із Судану 21 свою людину та ще багатьох громадян (країни) та Європейського Союзу. Серед евакуйованих було поранені. При цьому посол ЄС продовжує працювати у країні.
У свою чергу, міністерство закордонних справ України вживає активних заходів щодо евакуації громадян із Судану. Зокрема, сформовано список осіб, які виявили бажання залишити країну, відпрацьовуються логістичні маршрути та аспекти безпеки.
Кабмін доповнив ухвалу про номерні знаки транспортних засобів
Тепер на номерних знаках заборонено “символіку тоталітарного комуністичного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та військового вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну”.
Вчені заявили, що розміри Росії – перебільшені
Прийнято вважати, що загальна площа Гренландії становить 2,16 млн. квадратних кілометрів, проте вчені заявили, що це далеко не так. Крім того, вчені довели, що реальна площа Росії також менша, ніж було відомо. За словами вчених, це пояснюється проекцією Меркатора, яка найчастіше зустрічається в класах і підручниках з географії. Вона була створена ще в 1596 географом Герардом Меркатором і має ефект так званого спотворення карти світу.
Школярки з України здобули перемогу в Європейській математичній олімпіаді серед дівчаток
Чотири українки – Поліна Геник, Ірина Романюк, Євгенія Франкевич та Марина Спектрова – продемонстрували Європі високий рівень математичної підготовки в українських школах. Як повідомив професор КНУ імені Шевченка Богдан Рубльов, який супроводжував команду у Словенії, українці – у десятці найкращих математиків світу.
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news